Lider produkcji komponentów z tworzyw sztucznych nowym najemcą w MLP Łódź
Spółka Wirthwein Polska należąca do działającej globalnie grupy Wirthwein dołączyła do grona najemców w parku MLP Łódź. Spółka otrzyma łącznie ponad 6 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej.
Spółka Wirthwein Polska podpisała umowę z MLP Group. W nowoczesnym centrum logistycznym MLP Łódź otrzyma ponad 6000 mkw., z czego 5600 mkw. zajmie produkcja i przestrzeń magazynowa, a resztę stanowić będzie część biurowo-socjalna.
Realizacja inwestycji rozpocznie się we wrześniu br., a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2022 r.
Park MLP Łódź, powstaje zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. MLP Group stawia na projekty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju. Troska o ekologię stała się już codziennością dewelopera, który sukcesywnie podejmuje działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu działalności na środowisko naturalne. W parku zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania zrównoważonego rozwoju, które wpłyną m.in. na obniżenie zużycia energii.
Wirthwein Polska jest największą spółką zależną działającej globalnie grupy Wirthwein, którą tworzą 22 oddziały na całym świecie, w tym m.in. w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Chinach, USA i Turcji. Firma działa w branży AGD, motoryzacyjnej, kolejowej, elektro-technicznej. Wirthwein produkuje elementy i podzespoły z plastiku, z wykorzystaniem najnowszych technologii i jest liderem wśród producentów komponentów z tworzyw sztucznych www.wirthwein.pl
- Kolejna transakcja w tak krótkim czasie od uruchomienia łódzkiej inwestycji jest potwierdzeniem, jakości naszej oferty biznesowej oraz partnerskiego podejścia. Staramy się zawsze reagować bardzo elastycznie na indywidualne potrzeby naszych kontrahentów, dzięki temu nowy partner biznesowy otrzyma obiekt spełniający wszystkie jego wymagania i potrzeby. Warto też podkreślić, że centralna lokalizacja naszego projektu MLP Łódź, wzbudza duże zainteresowanie wśród inwestorów z Polski jak i zagranicy. Oprócz doskonałego położenia w samym sercu Europy, przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny - powiedziała Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.
- Uruchomienie nowej lokalizacji w Łodzi jest dla nas kolejnym krokiem, świadczącym o dynamicznym rozwoju Wirthwein w Polsce. Systematycznie inicjujemy nowe projekty m.in. dla branży automotive i AGD, co potwierdza wysokie zaufanie jakim darzą nas nasi klienci. Profesjonalne wsparcie ze strony MLP Group od zapytania poprzez proces realizacji, daje nam poczucie bezpieczeństwa i utwierdza w przekonaniu podjęcia właściwej biznesowo decyzji – powiedział Krzysztof Gorzechowski, Director Sales Poland w Wirthwein Polska.
Projekt MLP Łódź to nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne zlokalizowane w południowo wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew, (bliskim sąsiedztwie) zaledwie 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem oraz ok. 20 km (10 min) od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Powstaje na działce ok. 16,5 ha i docelowo dostarczy 71 tys. mkw. Nowe centrum zostanie wybudowane zgodnie zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe Spółki będą zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny MLP Łódź skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.