Komunikaty PR

LKAB, największy europejski producent rudy żelaza, wybiera rozwiązanie IFS

2021-01-20  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Machol
IFS Poland

ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/

Rozwiązanie IFS działające w chmurze będzie obsługiwać ponad 4000 pracowników i partnerów LKAB w ramach historycznej transformacji biznesowej

Warszawa, 20 stycznia 2021 — Aby osiągnąć produkcję wolną od emisji dwutlenku węgla do 2045 r., czołowe przedsiębiorstwo wydobywcze LKAB niedawno rozpoczęło realizację jednego z największych planów inwestycyjnych w historii szwedzkiego przemysłu. W związku z tym, że cyfryzacja i automatyzacja są kluczowymi czynnikami umożliwiającymi realizację celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i produktywności, firma wybrała IFS, globalnego dostawcę oprogramowania dla przedsiębiorstw, aby dostarczył nowoczesne rozwiązanie w zakresie zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), które ma pomóc LKAB w ustanowieniu nowego światowego standardu w dziedzinie wydobycia opartego na danych.

Państwowe przedsiębiorstwo wydobywcze LKAB zostało założone w 1890 roku. Produkuje 80% rudy żelaza w Europie i prowadzi największą na świecie podziemną kopalnię tego surowca.

Aby osiągnąć swoje cele w zakresie produktywności i ochrony środowiska, firma rozpoczęła kompleksową transformację cyfrową, która ma zapewnić przejrzystość procesów biznesowych, konsolidację i harmonizację procesów i danych, a także dostęp do wysokiej jakości informacji w celu usprawnienia procesu podejmowania decyzji.

W ramach procesu szczegółowej oceny LKAB przeanalizował rynek w poszukiwaniu najlepszego w swojej klasie rozwiązania EAM, które mogłoby obsługiwać jego kluczową działalność wydobywczą, oferując jednocześnie otwartą architekturę umożliwiającą łatwą integrację. Innym kluczowym czynnikiem było udostępnienie pracownikom intuicyjnej, łatwej w obsłudze technologii mobilnej w celu zapewnienia komfortu użytkowania.

LKAB wybrał rozwiązanie chmurowe IFS, które zapewnia zaawansowane możliwości w najważniejszych obszarach (takich jak wsparcie techniczne i logistyka), funkcje API zgodne ze specyfikacją REST i standardem OData oraz interfejs użytkownika oparty na przeglądarce.

„Transformacja rozpoczęta przez LKAB pozwoli przekształcić globalny sektor produkcji rudy żelaza i stali oraz ustanowić nowe standardy w zakresie cyfryzacji kopalń i zarządzania nimi” — powiedział Markus Petäjäniemi, wiceprezes LKAB ds. rynku i technologii. „Aby nasze przedsiębiorstwo, jak i cała branża, mogły stosować bardziej odpowiedzialne i zasobooszczędne praktyki wydobywcze, potrzebujemy najlepszej technologii umożliwiającej naszym pracownikom i obiektom wydajne i bezpieczne działanie. IFS to otwarte rozwiązanie, które zostanie zintegrowane z naszą infrastrukturą techniczną i będzie zaspokajać nasze obecne i przyszłe potrzeby”.

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS na kraje skandynawskie, dodała: „To przełomowa umowa dla IFS. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez LKAB, by wspólnie wejść w nową erę efektywnego wydobycia. Od lat 80. wspieramy procesy EAM w branżach kapitałochłonnych i bardzo się cieszymy, że możemy wykorzystać nasze doświadczenie w tym fascynującym projekcie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie długa i owocna dla obu stron”.

Z rozwiązania IFS będzie korzystać około 4000 pracowników LKAB w Szwecji, Anglii i Norwegii.

Więcej informacji na temat tego, jak IFS wspiera firmy z sektora wydobywczego, można znaleźć pod adresem www.ifs.com/corp/industries/energy-utilities-and-resources/mining-and-mining-services/.

Informacje o projekcie

Zróżnicowana działalność LKAB obejmuje relacje z klientami, wydobycie, rozwój i transport. Sprawne funkcjonowanie łańcucha wartości wymaga przejrzystych procesów i niezawodnego systemu informatycznego, który zapewnia wsparcie i ułatwia pracę pracownikom oraz osobom odpowiedzialnym za podejmowanie decyzji. W związku z tym LKAB wprowadza nową platformę jako ważny element cyfryzacji swojego przedsiębiorstwa.

Nowa platforma będzie obsługiwać:

  • 3800 pracowników w Szwecji, 300 w Anglii i 200 w Norwegii
  • 20 ośrodków LKAB, z czego pięć w Szwecji
  • 10 spółek zależnych
  • 12 krajów
  • 4100 aktywnych użytkowników w obszarze obsługi technicznej i zakupów
  • 90 000 zamówień
  • 160 000 faktur
  • 140 000 zleceń roboczych

 

Informacje o firmie LKAB

LKAB to międzynarodowa, zaawansowana technologicznie grupa, która wydobywa i przetwarza unikalną rudę żelaza w północnej Szwecji na potrzeby światowego rynku stali. Zrównoważony rozwój to podstawa naszej działalności. Chcemy być jedną z najbardziej innowacyjnych, zasobooszczędnych i odpowiedzialnych firm w branży. Grupa zatrudnia koło 4300 osób w 12 krajach, a jej sprzedaż w 2019 r. wyniosła około 31 mld SEK. Pozostała działalność grupy obejmuje kopaliny przemysłowe, systemy wiertnicze, transport kolejowy, usługi kamieniarskie oraz zarządzanie nieruchomościami. www.lkab.com

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland

Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com

Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: IFS Poland
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.