Lockerstor 10 Pro AS7110T - najszybszy dysk NAS firmy Asustor już niebawem w spr
Asustor Lockerstor 10 Pro AS7110T to dysk sieciowy adresowany do tych, dla których jedynie najwyższe osiągi są wystarczająco dobre. NAS oparty na podzespołach klasy serwerowej ma zaoferować szerokie możliwości, bezpieczeństwo i najlepszą wydajność w swojej klasie.
Asustor Lockerstor 10 Pro AS7110T to dysk sieciowy, którego mózgiem jest czterordzeniowy procesor Intel Xeon. Współpracuje on z 8 GB pamięci RAM typu DDR4 z obsługą korekcji błędów ECC. Takie połączenie ma zapewnić znakomite osiągi w środowiskach wielozadaniowych i poprawność danych tam, gdzie jakiekolwiek błędy nie są akceptowalne. W razie potrzeby pamięć RAM można rozszerzyć do 32 GB i wspomóc ją pamięcią podręczną
w postaci dwóch dysków SSD M.2 NVMe.
Asustor Lockerstor 10 Pro AS7110T został wyposażony w cztery karty sieciowe. Dwie z nich oferują przepustowość do 10 Gbps, a dzięki opcji agregacji łączy możliwe jest podwojenie tej wartości. Dwie kolejne zapewniają po 2,5 Gbps i dwukrotnie więcej pracując w duecie. Według producenta, osiągi prezentowanego dysku NAS pozwalają na niemal pełne wykorzystanie przepustowości kart 10 GbE - podczas testów osiągnięto prędkości ok. 1,1 GB/s przy obciążeniu pojedynczego kontrolera.
Dysk sieciowy Asustor Lockerstor 10 Pro AS7110T posiada także dwa porty USB 3.2 Gen2, które umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 10 Gbps. Będzie można je wykorzystać np. do podłączenia zewnętrznych nośników. Sam NAS oferuje dziesięć zatok na dyski, które mogą pracować zarówno w ramach macierzy RAID, jak i jako niezależne napędy. Nośniki można wymieniać “w locie” (hot swapping), a także szyfrować zapisywane na nich dane (AES- 256).
Producent obiecuje łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą IT oraz bezproblemową współpracę z wiodącymi rozwiązaniami wirtualizacyjnymi, takimi jak Cytrix, VMware czy Hyper-V. Administratorzy mogą skorzystać z kilkuset dostępnych w sklepie AppCentral aplikacji, aby rozszerzyć funkcjonalność dysku zgodnie z bieżącymi potrzebami. Całość pracuje pod kontrolą platformy ADM opartej na jądrze Linux.
Dysk NAS Asustor Lockerstor 10 Pro AS7110T trafi do europejskiej dystrybucji w ciągu kilku najbliższych tygodni. Jego cena będzie wynosić około 10000 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.