Komunikaty PR

Londyńska policja korzysta z tabletów TOUGHBOOK M1

2021-06-14  |  12:00
Biuro prasowe

Po zapoznaniu się z całą gamą urządzeń mobilnych i przeprowadzeniu szeregu testów pilotażowych z udziałem różnych jednostek policji, funkcjonariusze służb mundurowych otrzymali tablety TOUGHBOOK M1 produkcji Panasonica. Najważniejszym argumentem była ich wytrzymałość. W trakcie pracy potwierdziły się wyniki rygorystycznych testów prowadzonych zgodnie z wymogami obowiązującymi w armii (MIL-STD-810G).

Obok policyjnych radiostacji, tablety są obecnie dla funkcjonariuszy na służbie podstawowym narzędziem. Pozwalają na zapisywanie danych bezpośrednio w urządzeniu z wykorzystaniem ekranu dotykowego i rysika. Funkcjonariusze mają również dostęp do klawiatury wpinanej na USB, służącej do sporządzania obszerniejszych raportów, a także korzystają ze stacji dokującej, dzięki której do urządzenia można podłączyć stojący na biurku ekran, co ogranicza zapotrzebowanie na komputery stacjonarne w komendach policji.

- Szukaliśmy odpowiedniego urządzenia dla ponad 300 funkcjonariuszy. Sprzęt miał być wytrzymały, wodoodporny i łatwy w stosowaniu – mówi sierżant Scott McDevitt zajmujący się projektem pracy mobilnej w City of London Police. - Zależało nam na tym, by nasi funkcjonariusze mieli dostęp do swoich komputerów podczas czynności operacyjnych, stąd też ważny był system operacyjny Microsoft Windows.

Podczas służby w terenie, urządzenie zapewnia poprzez mobilne łącze 4G dostęp w czasie rzeczywistym do podstawowego oprogramowania stosowanego w policji w ramach usług Airwave Application. Za sprawą aplikacji pod nazwą PRONTO funkcjonariusze mają dostęp do informacji z dowolnego miejsca. Ponadto aplikacja pozwala na zapisywanie informacji w postaci elektronicznej, ich wielokrotne wykorzystywanie i przekazywanie do komendy. Dzięki temu funkcjonariusze nie muszą później tracić czasu na notowanie wszystkich informacji w papierowych formularzach.

Wdrożenie projektu zapewniło wiele korzyści. Funkcjonariusze nie muszą tak często wracać na komendę i mogą przeznaczyć więcej czasu na pracę w terenie. Ograniczono pracę z dokumentacją papierową. Wcześniej funkcjonariusze często robili notatki w terenie, a następnie na komendzie wprowadzali dane do systemu. Ograniczono także liczbę niezbędnych formularzy papierowych, na przykład służących do wystawiania mandatów. Teraz są one wypełniane elektronicznie na tablecie.

Co ważne, od wdrożenia projektu nie zdarzyły się poważniejsze problemy z tabletami Panasonic. Przed realizacją projektu, na życzenie policji z londyńskiego City, Panasonic opracował specjalny system BIOS dla urządzeń, spełniający wszystkie policyjne wymogi w zakresie szyfrowania danych i stosowanych haseł.

- Podobnie jak w przypadku każdego wdrożenia nowej technologii, istotnym wyzwaniem była zmiana kultury pracy. Tymczasem funkcjonariusze mający ponad 20 lat stażu pytali mnie, dlaczego nie zrobiliśmy tego wcześniej. I to zaledwie po kilku tygodniach korzystania z nowych urządzeń - przyznaje sierżant McDevitt.

Kevin Tristram, który odpowiada za produkty TOUGHBOOK firmy Panasonic w Wielkiej Brytanii i Irlandii, dodaje: - Ogromna korzyść, jaką nasza technologia zapewnia policji w całym kraju, to możliwość ograniczenia papierologii, czynności administracyjnych i powielanych zadań, dzięki czemu funkcjonariusze mogą przeznaczyć więcej czasu na pracę w terenie.

Wytrzymały tablet Panasonic TOUGHBOOK M1 jest idealnie dopasowany do potrzeb funkcjonariuszy pracujących w terenie. Jest wyposażony w wielodotykowy wyświetlacz pojemnościowy obsługiwany 10 palcami i przystosowany do pracy na zewnątrz, czytelny nawet w ostrym świetle słonecznym. Oferuje przy tym elastyczne możliwości konfiguracji oraz szereg opcji łączności, zapewniając dostęp do danych w dowolnej chwili, również za pomocą starszych interfejsów. To wszystko w kompaktowym, w pełni wytrzymałym i lekkim urządzeniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.