Luneos zmodernizował oświetlenie Gardner Aerospace
M+G Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Piękna 15 lok. 35
00-549 Warszawa
monika.pietraszek|mplusg.com.pl| |monika.pietraszek|mplusg.com.pl
+48 501 183 386
www.mplusg.com.pl
Luneos, czołowy polski dostawca rozwiązań z zakresu transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw, zrealizował modernizację oświetlenia dla międzynarodowego producenta metalowych części do lotnictwa Gardner Aerospace. W mieleckim oddziale Gardner Aerospace dokonana została modernizacja oświetlenia na LED, co m.in. przełoży się na roczne oszczędności energetyczne dla zakładu na poziomie ok. 320 000 kWh.
We współczesnych warunkach prowadzenia biznesu na dużą skalę, zwłaszcza posiadając energochłonne zakłady produkcyjne, modernizacja oświetlenia na LED jest jedną z kluczowych kwestii. Dzięki niej przedsiębiorstwa natychmiastowo zmniejszają zapotrzebowanie energetyczne firmy, co przekłada się na niższe koszty energii. Jednocześnie zmniejszają poziom emisji CO2. Nie dziwi nas fakt, że liczne korzyści modernizacji oświetlenia dostrzegł jeden z największych międzynarodowych niezależnych producentów metalowych części do lotnictwa. Jesteśmy dumni, że to zadanie powierzył właśnie nam – mówi Zbigniew Prokopowicz, prezes i współzałożyciel Luneos.
Luneos na rzecz mieleckiego zakładu Gardner Aerospace dokonał modernizacji oświetlenia, która przełoży się m.in. na roczną redukcję ok. 255 ton CO2, a także roczne oszczędności energetyczne dla zakładu na poziomie ok. 320 000 kWh. Dodatkowo oszczędności finansowe jakie uzyska Gardner Aerospace w trakcie trwania 7-letniej umowy szacowane są na ponad 2 mln zł.
Gardner Aerospace, chcąc sprostać wymaganiom jakie narzuca przemysł lotniczy, jak również kontynuując swój rozwój, mający na celu usprawnienie produkcji oraz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa na terenie zakładów, podjął decyzję o współpracy z firmą Luneos. Modernizacja oświetlenia na LED daje mieleckiemu zakładowi obfity wachlarz korzyści. Wspomnianą korzyścią niewątpliwie jest lepszy komfort świetlny, pozwalający wykonywać pracę przy detalach dla przemysłu lotniczego z jeszcze większą precyzją. Istotną kwestią przy podjęciu decyzji o modernizacji oświetlenia było bezpieczeństwo pracowników oraz prawidłowe, niczym niezakłócone pole widzenia w miejscu pracy. Analiza projektu modernizacji oświetlenia ukazała znaczne oszczędności energetyczne, a co za tym idzie finansowe, jak również korzyści w sferze ochrony środowiska, polegające na redukcji CO2. Luneos zrealizowało modernizację na wysokim poziomie umiejętności i doświadczenia, wykorzystując przy tym atestowane materiały zgodne z polskimi oraz europejskimi normami – podają przedstawiciele Gardner Aerospace.
Modernizacja oświetlenia to nie tylko wymiana
W ramach zawartej umowy Luneos zapewni Gardner Aerospace także kompleksową opiekę.
Modernizacja oświetlenia to nie tylko sama wymiana dotychczasowych świetlówek na LED-y. To cały proces, który zaczyna się dokładnym audytem, jeszcze przed wykonaniem prac, podczas którego m.in. starannie analizujemy warunki panujące w poszczególnych pomieszczeniach, weryfikujemy rozmieszczenia maszyn, tak aby odpowiednio zaprojektowane oświetlenie LED dostarczało światło w przepisowej ilości, nawet w miejsca trudno dostępne. Po dokonaniu modernizacji zapewniamy także niezbędne serwisowanie i całościowo dbamy o system oświetleniowy. Zależy nam na kompleksowej usłudze, tak aby miała ona jak największe biznesowe i środowiskowe korzyści dla naszych klientów – podkreśla Łukasz Całka, Director of LED Product House w Luneos.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.