Komunikaty PR

Magazyn DB Schenker w Łodzi operacyjnie doskonały

2020-09-01  |  13:19
Biuro prasowe

Magazyn logistyczny DB Schenker w Łodzi został wyróżniony za doskonałość operacyjną. Po przeprowadzeniu audytu obiekt otrzymał status bronze zgodnie z korporacyjnym standardem XSITE.

W sierpniu 2020 r. magazyn DB Schenker w Łodzi został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Ze względu na pandemię audyt został przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów w formie online i zakończył się sukcesem. Obiekt jest już kolejną wyróżnioną polską lokalizacją spośród 750 oddziałów operatora logistycznego na świecie.

„Nasz łódzki magazyn został wyróżniony za styl pracy, ciągłe doskonalenie, wysokie standardy bezpieczeństwa i koncentrowanie się na potrzebach klientów. Przyznany status bronze potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze w budowaniu kultury Lean, mimo nowych wyzwań związanych z koronawirusem”, mówi Dariusz Doroś, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

„Z powodu pandemii musieliśmy sprostać kolejnym wyzwaniom. Większość zaplanowanych działań przenieśliśmy do świata wirtualnego i nauczyliśmy się ze sobą współpracować w cyfrowej rzeczywistości. Reżim sanitarny i konieczność zachowania dystansu nie ułatwiają pracy zespołowej, ale nadal obserwujemy zaangażowanie pracowników w doskonalenie procesów”, wyjaśnia Joanna Durzyńska, Szef Zespołu Doskonalenia Biznesu w DB Schenker.

Magazyn DB Schenker w Łodzi o powierzchni ponad 7 tys. mkw. na co dzień zatrudnia blisko 70 pracowników, których zaangażowanie i bardzo dobra organizacja wpłynęły na pozytywny wynik audytu. Na wyróżnienie zasługują także wdrożone w czasie pandemii procedury i środki zapobiegawcze chroniące przed zarażeniem koronawirusem. Audytorzy zwrócili także uwagę na sposób zarządzania operacjami. Zespół łódzkiego magazynu zaprezentował wiele narzędzi, które wspierają w podejmowaniu skuteczniejszych decyzji operacyjnych, co w efekcie wpływa na płynne realizowanie działań.

„Certyfikat doskonałości biznesowej XSITE dla magazynu w Łodzi wiąże się nie tylko z utrzymaniem obecnie wysokich standardów, ale również pracą nad poprawą obszarów w procesach dla klientów w myśl naszej kultury ciągłego doskonalenia. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona jednostek, które pracują według ustandaryzowanego modelu biznesowego DB Schenker”, mówi Piotr Wilmański, Szef Obsługi Logistycznej Magazynu Logistycznego DB Schenker w Łodzi.

O XSITE

XSITE jest wdrażany od 2016 r. w całej logistyce kontraktowej DB Schenker. Do tej pory wyróżniono już około 75 lokalizacji, m.in. 9 obiektów operatora logistycznego w Polsce. Magazyn w Teresinie pod Warszawą jako pierwszy na świecie uzyskał status silver.

Restrykcyjna ocena standardu opiera się o 5 obszarów, a niespełnienie któregokolwiek warunku uniemożliwia uzyskanie wyróżnienia. Weryfikowane są relacje z klientami, ludzie i przywództwo, procesy, finanse, a także bezpieczeństwo. XSITE może uzyskać poziom developing, bronze, silver lub gold.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Wkrótce otwarcie nowego zakładu produkcyjnego foliQ Biuro prasowe
2024-05-16 | 01:00

Wkrótce otwarcie nowego zakładu produkcyjnego foliQ

W czwartek, 23 maja br. nastąpi oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim. To kluczowa inwestycja dla Agrii Polska, która
Firma Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata
2024-05-14 | 16:20

Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata

Wśród biznesów zakładanych przez kobiety aż 85 proc. jest w stanie przetrwać pierwsze dwa lata działalności. Najbardziej decydujący jest drugi rok prowadzenia firmy, jednak
Firma Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
2024-05-13 | 19:23

Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich

Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image, dołączając do kilkunastu studiów, które otworzyły swoje podwoje na wyspach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.