Magazyn DB Schenker w Łodzi operacyjnie doskonały
Magazyn logistyczny DB Schenker w Łodzi został wyróżniony za doskonałość operacyjną. Po przeprowadzeniu audytu obiekt otrzymał status bronze zgodnie z korporacyjnym standardem XSITE.
W sierpniu 2020 r. magazyn DB Schenker w Łodzi został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Ze względu na pandemię audyt został przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów w formie online i zakończył się sukcesem. Obiekt jest już kolejną wyróżnioną polską lokalizacją spośród 750 oddziałów operatora logistycznego na świecie.
„Nasz łódzki magazyn został wyróżniony za styl pracy, ciągłe doskonalenie, wysokie standardy bezpieczeństwa i koncentrowanie się na potrzebach klientów. Przyznany status bronze potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze w budowaniu kultury Lean, mimo nowych wyzwań związanych z koronawirusem”, mówi Dariusz Doroś, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.
„Z powodu pandemii musieliśmy sprostać kolejnym wyzwaniom. Większość zaplanowanych działań przenieśliśmy do świata wirtualnego i nauczyliśmy się ze sobą współpracować w cyfrowej rzeczywistości. Reżim sanitarny i konieczność zachowania dystansu nie ułatwiają pracy zespołowej, ale nadal obserwujemy zaangażowanie pracowników w doskonalenie procesów”, wyjaśnia Joanna Durzyńska, Szef Zespołu Doskonalenia Biznesu w DB Schenker.
Magazyn DB Schenker w Łodzi o powierzchni ponad 7 tys. mkw. na co dzień zatrudnia blisko 70 pracowników, których zaangażowanie i bardzo dobra organizacja wpłynęły na pozytywny wynik audytu. Na wyróżnienie zasługują także wdrożone w czasie pandemii procedury i środki zapobiegawcze chroniące przed zarażeniem koronawirusem. Audytorzy zwrócili także uwagę na sposób zarządzania operacjami. Zespół łódzkiego magazynu zaprezentował wiele narzędzi, które wspierają w podejmowaniu skuteczniejszych decyzji operacyjnych, co w efekcie wpływa na płynne realizowanie działań.
„Certyfikat doskonałości biznesowej XSITE dla magazynu w Łodzi wiąże się nie tylko z utrzymaniem obecnie wysokich standardów, ale również pracą nad poprawą obszarów w procesach dla klientów w myśl naszej kultury ciągłego doskonalenia. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona jednostek, które pracują według ustandaryzowanego modelu biznesowego DB Schenker”, mówi Piotr Wilmański, Szef Obsługi Logistycznej Magazynu Logistycznego DB Schenker w Łodzi.
O XSITE
XSITE jest wdrażany od 2016 r. w całej logistyce kontraktowej DB Schenker. Do tej pory wyróżniono już około 75 lokalizacji, m.in. 9 obiektów operatora logistycznego w Polsce. Magazyn w Teresinie pod Warszawą jako pierwszy na świecie uzyskał status silver.
Restrykcyjna ocena standardu opiera się o 5 obszarów, a niespełnienie któregokolwiek warunku uniemożliwia uzyskanie wyróżnienia. Weryfikowane są relacje z klientami, ludzie i przywództwo, procesy, finanse, a także bezpieczeństwo. XSITE może uzyskać poziom developing, bronze, silver lub gold.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.