Komunikaty PR

MainStage Logistics będzie zarządzać LCube Logistic Park Rzeszów

2021-12-15  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Żelazińska
Valkea Media

Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/

MainStage Logistics, firma świadcząca kompleksowe usługi w zakresie zarządzania centrami logistycznymi, ma w swoim portfolio nowy obiekt. Od grudnia zarządza nowoczesnym parkiem przemysłowo-magazynowym w podrzeszowskiej Jasionce.   

 MainStage Logistics to niezależna firma działająca w sektorze logistycznym, oferująca klientom pełen wachlarz usług, jak wynajem powierzchni, leasing, zarządzanie aktywami finansowymi czy doradztwo inwestycyjne. Zgodnie z podpisaną umową – od grudnia 2021 roku spółka przejęła w zarządzanie nowo powstały Logistic Park Rzeszów należący do firmy LCube.   

„Cieszymy się, że rozpoczynamy nowy etap w działalności naszej firmy. LCube Logistic Park Rzeszów to nowoczesna infrastruktura przeznaczona do magazynowania żywności chłodzonej i mrożonej, a także spełniająca wymagania logistyczne branży e-commerce. Bardzo dziękujemy LCube za zaufanie i decyzję o oddaniu obiektu w nasze zarządzanie. Dysponując w MainStage Logistics zespołem o tak szerokich kompetencjach, z ogromnym zaangażowaniem podejmujemy się pracy nad rozwojem możliwości tego logistycznego kompleksu” – mówi Dorota Suchodolska, Head of Property Management Operations MainStage Logistics. 

Powierzchnia obiektu wynosi 6 tys. m², docelowo jednak będzie liczyła ponad 24 tys. m². Projekt wyróżnia się doskonałą lokalizacją – tylko kilometr dzieli go od lotniska międzynarodowego Rzeszów Jasionka i ma bezpośrednie połączenie z autostradą A4. To umożliwia szybką dystrybucję towarów zarówno na rynek polski, jak i poza granice kraju. Znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanek autobusowy gwarantuje pracownikom kompleksu komfortowy dojazd. 

„Logistic Park Rzeszów to nasz pierwszy projekt, jaki realizujemy pod szyldem LCube, dlatego szczególnie nam zależy, by w każdym aspekcie, również jeśli chodzi o zarządzanie, należał do najlepszych w branży. Stąd decyzja – by postawić na współpracę z profesjonalnym podmiotem jakim jest MainStage Logistics” – mówi Adrian Biesaga, Head of Development w LCube. 

Dużym atutem Logistic Park Rzeszów jest jego wysoki standard oraz zastosowane rozwiązania z zakresu ESG, jak np. zwiększona izolacja, odzysk ciepła z agregatów chłodniczych czy łąki miododajne. 

„Wraz z zakończeniem budowy pierwszego etapu inwestycji rozpoczynamy prace związane z komercjalizacją drugiej hali. Bardzo szybkie wynajęcie całej powierzchni, bo ukończone jeszcze przed oddaniem do użytkowania inwestycji, świadczy o dużym deficycie nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w okolicach Rzeszowa i pozwala nam z optymizmem patrzeć na rozwój tego obiektu” – podsumowuje Aleksandra Kołbon, Head of Leasing w LCube. 

LCube komercjalizację obiektu pierwszego etapu Logistic Park Rzeszów zakończyło na początku grudnia br. Długoterminowymi najemcami w Hali A zostali: Grupa REN, która od 25 lat zajmuje się dystrybucją produktów spożywczych na terenie naszego kraju, i Cocolita.pl, znana drogeria internetowa. 

LCube oferuje nowoczesne rozwiązania i usługi na rynku magazynowym w Polsce dostosowane do potrzeb zarówno najemców, jak i inwestorów. Wśród realizowanych przez firmę projektów znajdują się m.in. Logistic Park Wrocław, Logistic Park Strzelce Opolskie i Logistic Park Szczecin Goleniów.   

MainStage Logistics to spółka joint venture utworzoną pomiędzy Stage Capital oraz Sierra Balmain, która świadczy usługi w zakresie zarządzania aktywami i nieruchomościami logistycznymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Polskie Towarzystwo Gospodarcze: popieramy protestujących kierowców i rolników Biuro prasowe
2023-11-30 | 12:00

Polskie Towarzystwo Gospodarcze: popieramy protestujących kierowców i rolników

Polskie Towarzystwo Gospodarcze popiera protest krajowych przewoźników i rolników na granicy z Ukrainą. Opowiadamy się za przywróceniem zasad uczciwej konkurencji w
Gospodarka USER.COM DOŁĄCZA DO FRANCUSKIEGO GIGANTA POSITIVE GROUP
2023-11-29 | 13:00

USER.COM DOŁĄCZA DO FRANCUSKIEGO GIGANTA POSITIVE GROUP

Spółka User.com została częścią Positive Group z Francji rozwijającej technologie marketingowe. W wyniku akwizycji stworzona przez Polaków platforma marketing automation
Gospodarka Polska gospodarczo na tle regionu Europy Środkowo-Wschodniej wypada bardzo dobrz
2023-11-24 | 12:30

Polska gospodarczo na tle regionu Europy Środkowo-Wschodniej wypada bardzo dobrz

Czas szansy w Europie Środkowo-Wschodniej – w skrócie  • Nadszedł czas możliwości w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydaje się, że region dno osiągnął w III

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Technologie rewolucjonizują biznes restauracyjny. Kioski samoobsługowe, kody QR, a wkrótce sztuczna inteligencja będą standardem w branży gastronomicznej

Digitalizacja i nowe technologie stają się głównym motorem rozwoju branży restauracyjnej, a rozwiązania technologiczne – takie jak kody QR, kioski samoobsługowe, cyfrowe menu czy systemy AI wspierające sprzedaż – coraz powszechniej pojawiają się w stacjonarnych restauracjach, usprawniając ich funkcjonowanie i przyciągając klientów. – Niewątpliwie technologia będzie nadal zmieniać sektor gastronomiczny. Im lepsze interakcje z klientem, tym częściej korzysta on z naszych usług – mówi Luis Comas, CEO AmRestu, operatora m.in. marek: KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności.

Przemysł

Duże ożywienie w energetyce jądrowej w Europie. Planowane są nowe elektrownie atomowe, a w Polsce nawet kilka takich inwestycji

Rosyjska agresja na Ukrainę i kryzys na rynkach energetycznych stały się katalizatorem ożywienia w energetyce jądrowej, w którą obecnie planuje inwestować wiele państw UE. Jest wśród nich Polska, która zamierza w nadchodzących latach wybudować kilka takich jednostek, a według rządowych założeń po 2040 roku ok. 20 proc. krajowej produkcji energii ma pochodzić właśnie z atomu. – Projekty jądrowe wiążą się z licznymi wyzwaniami. Część z nich jest natury politycznej, chociaż na szczęście w Polsce panuje pewnego rodzaju konsensus polityczny co do potrzeby inwestycji w energetykę jądrową. Drugim obszarem niepewności jest kwestia finansowania tych inwestycji, a trzeci to kwestia zapewnienia odpowiednich kadr niezbędnych do budowy elektrowni jądrowych – wskazuje dr inż. Paweł Gajda z  Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Firma

Ogromna zmiana w diagnostyce chorób układu pokarmowego. Mała kapsułka endoskopowa zastąpi uciążliwe badania

BioCam – wrocławska spółka z branży medtech – finalizuje prace nad kapsułką endoskopową, która ma umożliwić wczesne wykrywanie schorzeń w układzie pokarmowym. Zaawansowane technologicznie rozwiązanie, wsparte sztuczną inteligencją, w pierwszej połowie 2024 roku ma zostać poddane międzynarodowym badaniom klinicznym, a pod koniec przyszłego roku zadebiutuje na rynku, początkowo w sektorze prywatnym. – Równolegle z procesem komercjalizacji będziemy się również skupiać na uzyskaniu refundacji, tak aby w ciągu najbliższych dwóch–trzech lat ta technologia była ogólnodostępna – mówi Maciej Wysocki, współzałożyciel i prezes zarządu BioCam. Spółka domyka obecnie rundę inwestycyjną na maksymalnie 3 mln zł, a na II–III kwartał 2024 roku zapowiada swój debiut na rynku NewConnect.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.