Mała szkoła z dużą ofertą. Dzień Otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Okazją, by poznać ofertę szkół przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją są Dni Otwarte. W sobotę (19 lutego) w swoje progi zaprasza SSP nr 11 przy ul. Sienkiewicza 77 w Białymstoku.
W tym rokmu szkoła planuje nabór do klas I-IV. Ze względu na bezpieczeństwo gości i nauczycieli, Dzień Otwarty ma inną formę niż w latach ubiegłych.
- Goście umawiają się telefonicznie na konkretną godzinę i są indywidualnie oprowadzani po szkole – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora szkoły. – Oferta szkoły prezentowana będzie w poszczególnych salach.
W jednej z nich zainteresowani mogą poznać styl pracy z uczniem - to tu dziecko i rodzice spotkają się z przyszłą „mamą” klasową. W drugiej sali szkolna rzeczywistość zaprezentowana zostanie w galerii zdjęć, na filmach video i prezentacjach multimedialnych. Kolejna sala wprowadzi dziecko w świat kół zainteresowań i zabaw z prowadzącymi, a w sali świetlicowej czeka je niespodzianka, zaplanowana przez panią prowadzącą zajęcia w świetlicy.
- Przyszły uczeń wyjdzie więc ze szkoły nie tylko z pakietem wrażeń, ale i z tym, co sam wykona w czasie tych zajęć – zachęca Agata Baczewska. - Goście będą mogli także porozmawiać z nauczycielami, zapytać o specyfikę szkoły i realizowany program.
SSP nr 11, wchodząca w skład ZSS Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” to szkoła mała i kameralna, ale – jak mówią jej uczniowie i nauczyciele - mająca dużo do zaoferowania.
- Tym, co wyróżnia naszą szkołę jest przede wszystkim indywidualne podejście do ucznia, przyjazna atmosfera, otwartość i gotowość do dialogu. W pracy z uczniem dominują metody eksperymentu, warto też wspomnieć o zajęciach dodatkowych, takich jak Odyseja Umysłu, kołach zainteresowań czy warsztatach w terenie. W przytulnych klasach, które liczą do 16 uczniów, łatwiej jest zindywidualizować pracę z dziećmi, a każdy pierwszak ma swojego opiekuna ze starszej klasy, na którego może liczyć – wymieniają nauczyciele szkoły.
Szkoła uczy dzieci samodzielności również w rozwiązywaniu problemów – kadra pedagogiczna stara się na bieżąco monitorować konflikty między uczniami, prowadząc rozmowę w taki sposób, by podopieczni sami doszli do kompromisów. Sprzyja temu brak anonimowości - wszyscy uczniowie znają się z imienia i nazwiska.
- Niewielka liczebność klas, jednozmianowy system nauki i indywidualizacja to główne zalety szkoły. Małe zespoły mogą efektywniej pracować w czasie lekcji, a nauczyciele są w stanie zapewnić indywidualne podejście do edukacji każdego ucznia. Uważnie analizują jego osiągnięcia i mogą szybko reagować, kiedy pojawiają się trudności. Efekty tej pracy są widoczne w wynikach nauczania i sprawdzianach zewnętrznych – dodaje Agata Baczewska.
Dobra baza dydaktyczna ułatwia uczniowi dostęp do nowoczesnych technologii multimedialnych (tablica multimedialna w każdej sali, ozoboty) i pomocy dydaktycznych.
Szkoła finansowana jest na zasadzie non profit - czesne przeznaczane jest na rozwój ucznia i zakup potrzebnego sprzętu. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych, a starsi uczniowie także w wymianach finansowanych z funduszy europejskich.
Szkoła zaprasza do odwiedzin w najbliższą sobotę 19 lutego, od godz. 10. Kontakt w celu umówienia wizyty pod nr tel. 694455014. Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są do 21 lutego

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.