Marcin Kasiński dołączył do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku
Do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku dołączył Marcin Kasiński. Finansista posiada ponad 25-letnie doświadczenie, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej, odpowiedzialny jest za nowe transakcje kapitałowe i dłużne oraz te w obszarze fuzji i przejęć. Władze Polskiego Oddziału Haitong Banku podkreślają, że to kolejny krok w poszerzaniu kompetencji całego zespołu.
W branży finansowej Marcin Kasiński znany jest przede wszystkim jako osoba zaangażowana w strukturyzowanie wykupu LBO Polkomtela (3,4 mld EUR) oraz transakcję dla węgierskiego MOL (1,5 mld EUR). Oba projekty zostały uhonorowane tytułem Deal of the Year, przyznawanym przez IFR oraz Global Capital. Przed dołączeniem do Polskiego Oddziału Haitong Banku, pracował w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, gdzie do jego obowiązków należała realizacja emisji dłużnych i kapitałowych.
Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w Polskim Oddziale Haitong Banku, Marcin Kasiński odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji w obszarach M&A, Equity Capital Markets oraz Debt Capital Markets.
Niezmiennie szukamy do naszego zespołu osób, które swoją wiedzą mogłyby wzmacniać wartość Haitong Banku w Polsce. Marcin Kasiński ma ponad 25 lat doświadczenia. Pracował w największych, międzynarodowych podmiotach związanych z bankowością inwestycyjną. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zaaranżował ponad 150 złożonych transakcji dla dużych korporacji, agencji rządowych i instytucji finansowych. Jestem dumny mogąc go powitać w naszym zespole i liczę, że jego wiedza i kompetencje umocnią nasz Departament Bankowości Inwestycyjnej - mówi Ryszard Hermanowski, Head of Investment Banking Haitong Bank w Polsce.
Marcin Kasiński większość swojej kariery spędził w londyńskim City. To właśnie tam, w podmiotach takich jak inwestycyjna część Credit Agricole, w banku Societe Generale oraz w SMBC zdobywał doświadczenie w obszarze długu, relacji z klientami oraz doradztwa, nadzorując region Europy Centralnej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Po powrocie do kraju był Dyrektorem Zarządzającym Banku Gospodarstwa Krajowego odpowiedzialnym za Pion Inwestycji Kapitałowych i Współpracy Międzynarodowej. Jego doświadczenie obejmuje również funkcje w radach nadzorczych MCI Capital, funduszu infrastrukturalnego Marguerite oraz KFK S.A. Marcin Kasiński jest absolwentem studiów podyplomowych Politechniki Wrocławskiej i Central Connecticut State University.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.