Marcin Piotrowicz nowym CFO Gi Group Holding w Polsce

Marcin Piotrowicz nowym CFO Gi Group Holding w Polsce
Marcin Piotrowicz objął z początkiem lipca br. stanowisko CFO Gi Holding Group w Polsce, międzynarodowej firmie z branży rekrutacji i doradztwa HR. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie finansami wszystkich spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej, do której należą m.in. Gi Group (rekrutacje i zatrudnienie pracowników niższego szczebla, outsourcing), Grafton Recruitment (rekrutacje specjalistów, kadry zarządzającej średniego szczebla, IT), Wyser (rekrutacja kadry zarządzającej).
Dołączenie Marcina do naszego zespołu to silne wzmocnienie całej naszej grupy. Bardzo cenne jest jego doświadczenie w zakresie budowania wartości przedsiębiorstw z uwzględnieniem całego ekosystemu biznesowego, z korzyścią dla właścicieli firm, klientów oraz współpracowników. Szerokie spojrzenie na biznes, z uwzględnieniem perspektyw ciągłego rozwoju, innowacji i etyki, a także CSR jest spojrzeniem nowoczesnym i pomoże firmie w osiąganiu celów biznesowych na pełnym wyzwań rynku pracy – komentuje Marcos Segador Arrebola, Prezes Zarządu Gi Group Poland S.A.
Marcin Piotrowicz ma ponad 15-letnie doświadczenie w finansach i zarządzaniu. Pracował zarówno w strukturach polskich, jak i międzynarodowych firm, uczestnicząc w wielu projektach i przedsięwzięciach, takich jak: restrukturyzacje, akwizycje i integracje, IPO (Initial Public Offering), tworzenie struktur wewnętrznych, wdrożenia ERP (Enterprise Resource Planning) i BI (Business Intelligence). W ostatnich latach pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w grupie kapitałowej CHL Holding, a wcześniej w Seris Konsalnet Holding SA, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Działu Finansowego i Relacji Inwestorskich. Doświadczenie zdobywał także w PEKAES S.A DHL Exel Supply Chain oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Posiada również szerokie doświadczenie we współpracy z funduszami inwestycyjnymi.
Jego wykształcenie jest ściśle związane z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizując się w zakresie ekonomiki przedsiębiorstw i inwestycji. Poszerzał wiedzę na studiach podyplomowych prowadzonych przez SGH w Warszawie w obszarze budowania wartości i wyceny spółek kapitałowych. Uzyskał także międzynarodową kwalifikację ACCA. W tym roku kończy studia MBA Finance & Technology w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Prywatne zainteresowania to motoryzacja, sport oraz turystyka. Czas wolny stara się spędzać z dala od miejskiego zgiełku.
* * *
Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. Prowadzi działalność w zakresie m.in. stałego i czasowego zatrudnienia, wyszukiwania i rekrutacji pracowników oraz outsourcingu. Dzięki strategicznym partnerstwom jest obecna w 58 krajach, z czego w 31 bezpośrednio. Według Staffing Industry Analysts jest jedną z największych firm HR na świecie. W Polsce Gi Group Holding świadczy usługi w ramach czterech marek – Gi Group, Grafton Recruitment, Wyser oraz Thomas International. Więcej: pl.gigroup.com.
KONTAKT DLA MEDIÓW
Dorota Zawadzka
Communications Manager, rzecznik prasowy, Gi Group Holding w Polsce
E: dorota.zawadzka@gigroup.com; M: +48 692 186 083

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.