Marka Kamoka auto parts zajmie 13 500 m kw. w Panattoni Park Koluszki
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza potencjał nowej lokalizacji, będącej alternatywą dla Łodzi w Polsce Centralnej. Panattoni Park Koluszki o docelowej powierzchni 39 800 m kw. jest już w 60 proc. wynajęty. We wrześniu br. ponad 13 500 m kw. zajmie marka Kamoka – międzynarodowy dostawca części samochodowych. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy reprezentowała firma Axi Immo.
Koluszki po raz kolejny napędzają międzynarodową działalność. Deweloper rozbudowuje Panattoni Park Koluszki i potwierdza potencjał Polski Centralnej – trzeciego największego rynku pod względem dostarczonej powierzchni przemysłowej w kraju – nie tylko w bliskim sąsiedztwie Łodzi. Przedsiębiorstwo wynajęło już ponad 25 000 m kw. z planowanych 39 800 m kw., z czego 13 500 m kw. zajmie marka Kamoka – międzynarodowy dostawca części samochodowych - która wprowadzi się do parku we wrześniu 2022 r. Kamoka auto parts dostarcza asortyment w ramach 91 linii produktowych w 17 grupach - które obejmują m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia – dostosowując ofertę do specyfiki danych rynków. Przedsiębiorstwo rozpocznie operacje w ramach Panattoni Park Koluszki w październiku 2022 r. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy reprezentowała firma Axi Immo.
–Koluszki to doskonała alternatywa i zaplecze dla Łodzi. Nasz park korzysta zarówno z lokalizacji w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polsce Centralnej. Obiekt znajduje się w zasięgu niecałych 30 minut od dwóch autostrad – A1 i A2 – co pozwala na sprawne połączenie w każdym kierunku. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek. Potwierdzają to nasi pierwsi klienci których zasięg wykracza poza granice Polski” – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni i dodaje: -Po raz kolejny potwierdza się także potencjał Koluszek dla branży motoryzacyjnej. W 2016 r. dostarczyliśmy tu obiekt BTS dla światowego producenta komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, teraz realizujemy powierzchnię dla marki Kamoka, a wraz z błyskawicznym rozwojem rynku magazynowego i jego serca - Polski Centralnej – potencjał jeszcze wzrośnie”.
-Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowej w sąsiedztwie swojej siedziby głównej, która znajduje się w miejscowości Brzeziny obok Koluszek. Był to ważny element ze względu na pracowników i umożliwienie im szybkiego dojazdu do pracy, co w Koluszkach jest tym bardziej możliwe dzięki dużemu węzłowi kolejowemu. Dodatkowo, nowy magazyn pozwolił na konsolidację kilku mniejszych powierzchni, co z pewnością będzie miało swoje odzwierciedlenie w efektywnym jej wykorzystaniu – komentuje Hubert Wojtera, Dyrektor Industrial & Logistic w AXI IMMO.
Panattoni Park Koluszki to centrum dystrybucyjne klasy A o docelowej powierzchni 39 800 m kw. Pierwszy etap budowy (12 000 m kw.) – został ukończony w listopadzie 2021 r., a do końca 2022 r. deweloper odda do użytku cały budynek. Inwestycja pozwoli na prowadzenie jednocześnie procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.