Marta Białobrzeska nową dyrektorką Zespołu Szkół Społecznych przy Fabrycznej 10
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
- Klucze i "tajne kody" do magicznej krainy – „Fabryczna 10” zostały oficjalnie przekazane – mówi Ewa Drozdowska, która nadal będzie uczyła w szkole fizyki rozszerzonej. – Dziękuję za 20 lat wsparcia na stanowisku dyrektora wszystkim, których spotkałam na tej drodze: uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom zespołu szkół, przyjaciołom szkoły oraz rodzinie, która miała wiele cierpliwości. Wracam do pokoju nauczycielskiego z ogromną radością.
Jej następczyni – Marta Białobrzeska, nauczycielka języka polskiego podkreśla, że przejmując stery, chce przede wszystkim pozostać sobą.
- Zawsze kochałam literaturę, uczenie i rozmowy z ludźmi. Stawiam przede wszystkim na wszechstronne wykształcenie uczniów za pomocą innowacyjnych metod nauczania i wychowania. Źródłem poznawania wiedzy oraz rozwijania i doskonalenia umiejętności powinien być dialog: mistrz – uczeń. To nowatorski i skuteczny sposób rozwijania zainteresowań ucznia w wybranych przez niego dziedzinach, umożliwiający znakomite przygotowanie do kontynuacji nauki na kolejnych etapach kształcenia. Chciałabym, aby wszyscy członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy oraz rodzice byli zaangażowani w życie szkoły i ściśle ze sobą współpracowali – mówi Marta Białobrzeska.
Nowa dyrektorka zamierza kontynuować współpracę z uczelniami, ośrodkami naukowymi i instytucjami kultury; również wizytówka szkoły, „Galeria na Płocie”, co roku będzie miała swoją nową odsłonę. Ale Marta Białobrzeska ma też mnóstwo swoich pomysłów na przyszłość: m.in. organizację Dnia Nauki w szkole, udział uczniów w konferencjach naukowych, projekty naukowe i kulturalne.
- Zależy mi na wychowywaniu i kształceniu ludzi wszechstronnych i ciekawych świata - podkreśla. - Chciałabym, żeby szkoła była miejscem z niepowtarzalną atmosferą, gdzie wiedzę zdobywa się na różne sposoby, dba o indywidualny rozwój zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Od lat zatrudniamy ludzi z pasją, którzy nie tylko dysponują ogromną wiedzą, ale także potrafią się nią dzielić. Mam nadzieję, że zachowamy wysokie miejsce w panteonie podlaskich szkół.
Marta Białobrzeska jest doktorem nauk humanistycznych, polonistką i konsultantką metodyczną. Nowa dyrektorka stale współpracuje z Katedrą Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku; pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Naukowej Książnicy Podlaskiej, wchodzi w skład Rady Konsultacyjnej przy Rektorze Uniwersytetu w Białymstoku. Jest też konsultantką metodyczną Akademii GWO (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe). W 2016 roku wydała książkę: Antoni Malczewski. Literackie mitologizacje biografii; opublikowała też szereg artykułów, m.in.: Dni ostatnie Antoniego Malczewskiego – mity, tajemnice i fakty; Odsłony nocy w „Pogance” Narcyzy Żmichowskiej; Słowacki w szkole: blaski i cienie; Czym skorupka za młodu nie nasiąknie… Miejsce Kraszewskiego w lekturowym kanonie; Wychować czytelnika… O kreatywnym podejściu do nauczania języka polskiego i pracy biblioteki szkolnej; Pamięć o „Marii” i Antonim Malczewskim w poetyckiej refleksji Juliusza Słowackiego.
Jej hobby to literatura i sztuka XIX wieku, filmowe adaptacje dzieł literackich, historia, teatr, podróże, spływy kajakowe, a ulubione miejsca to Mazury i góry.
Marta Białobrzeska jest mężatką. Ma dwoje dzieci.

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.