Marvipol startuje z nową inwestycją Gardenia Lagom
Sprzedaż mieszkań w nowym Osiedlu Gardenia Lagom przy ul. Głębockiej na warszawskiej Białołęce rozpoczął właśnie Marvipol Development - deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Gardenia Lagom to cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie, obejmujące 286 mieszkań, garaż podziemny oraz tereny zielone, przy projektowaniu których oparto się o zasady szwedzkiej filozofii lagom.
Osiedle Gardenia Lagom powstanie przy ul. Głębockiej w spokojnej części warszawskiej dzielnicy Białołęka. Cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie obejmą łącznie 286 mieszkań. Deweloper oferuje mieszkania 1-, 2-, 3- oraz 4-pokojowe o metrażach od 25 do 85 m2. Na parterze budynku D przewidziano lokal usługowy.
Inwestycja Gardenia Lagom od Marvipol Development nawiązuje do szwedzkiej filozofii lagom, której istotą jest życie w harmonii i zachowanie równowagi między obszarem zawodowym i prywatnym poprzez rozwijanie pasji i kontakt z naturą.
- Rozpoczynamy budowę mieszkań, a za tym stoi nasze myślenie o podnoszeniu jakości życia w mieście. Równowaga między pracą i wypoczynkiem, obowiązkami i przyjemnościami w bliskim kontakcie z naturą są elementami filozofii lagom, której elementy przenosimy na osiedle Gardenia Lagom. Kameralna zabudowa i zielone otoczenie dostępne na wyciągnięcie ręki stworzą idealne miejsce dla osób ceniących wygodę życia, szukających komfortowych przestrzeni do relaksu i rekreacji – podkreślił Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development S.A.
Niska trzypiętrowa zabudowa, maksymalne wykorzystanie światła dziennego w mieszkaniach, ekologiczne i energooszczędne rozwiązania to najważniejsze walory osiedla Gardenia Lagom. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji miejsca postojowe w hali garażowej, boksy na jednoślady i komórki lokatorskie. Na terenie osiedla zaplanowano duży ogród, zielony dziedziniec ze strefą relaksu, plac zabaw dla dzieci, a także wiaty rowerowe i paczkomat.
W standardzie zastosowane zostaną rozwiązania smart i eko, pozwalające obniżać koszty i dbać o środowisko naturalne. Na osiedlu zaprojektowano proekologiczne rozwiązania w postaci: paneli fotowoltaicznych, pakietu antysmogowego, czujnika powietrza Airly, zbiornika na deszczówkę. Każde mieszkanie w standardzie zostało wyposażone w system automatyki mieszkaniowej, która pozwala na sterowanie oświetleniem, wybranymi gniazdkami i temperaturą.
Lokalizacja Gardenia Lagom daje dostęp do bogatej infrastruktury i rozwiniętej komunikacji miejskiej. W pobliżu osiedla znajdują się przystanki autobusowe, a przy ul. Kondratowicza na Targówku zaplanowano stację metra. Nieopodal położona, droga ekspresowa S8, zapewnia szybki przejazd do innych dzielnic stolicy. Niedaleko osiedla znajdują się szkoły, przedszkola oraz liczne sklepy, np.: centrum handlowe Atrium Targówek, M1, Ikea, Decathlon. Pobliskie parki, rozlegle tereny rekreacyjne oraz trasy rowerowe sprzyjają rekreacji i odpoczynkowi.
Za koncepcję architektoniczną osiedla odpowiada pracownia GCK.
Więcej informacji na temat tej inwestycji można uzyskać na stronie internetowej: www.gardenialagom.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.