MasterID wprowadza system RFID dla branży okiennej
W branży stolarki otworowej wielu producentów zmaga się z problemem dużych strat stojaków do transportu szyb i okien. Przetrzymywanie ich przez kontrahentów i nieterminowe zwroty zwiększają koszty oraz wymagają regularnego uzupełniania braków. Firma MasterID znalazła sposób na skuteczną kontrolę stojaków i obniżenie kosztów związanych z ich eksploatacją.
Monitoring stojaków transportowych i niższe koszty
Stojaki transportowe są stosunkowo kosztowym składnikiem logistyki okiennej, dlatego ich ścisła kontrola jest bardzo ważna dla firm produkujących i transportujących znaczne ilości okien. Przy dużych obrotach zapanowanie nad zwrotami i przepływem stojaków jest nie lada wyzwaniem. Dzięki technologii RFID proces ten staje się tańszy i znacznie prostszy w obsłudze, gdyż wszystkie posiadane stojaki można z łatwością monitorować za pomocą znaczników i czytników fal radiowych.
Systemowe zarządzanie stojakami dla producentów szyb i okien
Wprowadzany do oferty system jest odpowiedzią firmy na sygnały płynące bezpośrednio z rynku.
– Zauważyliśmy, że powtarzające się informacje o trudnościach ze skuteczną kontrolą stojaków wśród producentów okien nie są pojedynczymi przypadkami, ale realnym problemem całej branży. Stwierdziliśmy, że mając do dyspozycji naszą wiedzę i technologię jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. I tak też się stało, czego wyrazem jest właśnie system MasterID Okna RFID – wyjaśnia Grzegorz Paul, współwłaściciel MasterID.
– Naszym celem jest dostarczenie pierwszego systemowego rozwiązania do skutecznego zarządzania stojakami transportowymi, ponieważ nie zauważyliśmy, żeby na rynku funkcjonował jakikolwiek system tego typu, szczególnie oparty na RFID, który zyskałby powszechne uznanie w branży – dodaje.
Stojaki do transportu okien pod nadzorem systemu MasterID Okna RFID
System zakłada indywidualne, trwałe oznakowanie każdego stojaka tak zwanym tagiem RFID. Dzięki specyfice technologii radiowej monitorowanie i zarządzanie wszystkimi stojakami jest znacznie prostsze i bardziej efektywne niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych kodów kreskowych. Bezdotykowa identyfikacja stojaków z dużych odległości zapewnia oszczędność czasu, automatyczne odczyty i ich łatwe odszukiwanie w terenie.
Nowe rozwiązanie jest kierowane do wszystkich producentów okien, szyb i elementów stolarki otworowej, którzy swoje produkty transportują na specjalnych zwrotnych stojakach. Więcej o funkcjonalności, specyfice i możliwościach wdrożenia tego systemu można znaleźć na stronie producenta.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.