Matt Hicks nowym prezesem Red Hata
Red Hat, Inc, wiodący światowy dostawca rozwiązań open source, ogłosił, że mianował Matta Hicksa swoim prezesem i dyrektorem generalnym. Hicks, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa Red Hat ds. produktów i technologii, zastąpił Paula Cormiera, który obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.
Hicks dołączył do firmy w 2006 roku jako programista w zespole IT. Szybko awansował na stanowiska kierownicze w organizacji, pomagając Red Hat umacniać się na pozycji lidera w dostarczaniu technologii dla otwartej chmury hybrydowej. Hicks był także członkiem zespołu inżynierów, którzy opracowali Red Hat OpenShift, będący dziś podstawą dla wdrożeń chmury hybrydowej w różnych branżach i który służy jako wiodąca w branży platforma Kubernetes. Od tego czasu rozwiązanie to pozostaje w awangardzie hybrydowych chmur obliczeniowych i strategii produktowej firmy Red Hat.
Jako wiceprezes ds. produktów i technologii, Hicks był odpowiedzialny za całość strategii produktowej i technologicznej w Red Hat. Pod jego kierownictwem portfolio rozwiązań dla otwartej chmury hybrydowej Red Hat rozszerzyło się, aby pomóc klientom w budowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu dowolną aplikacją w dowolnym miejscu, od środowiska lokalnego, przez środowiska wielochmurowe, aż po brzeg sieci. Wśród dostępnych rozwiązań pojawiły się zarządzane usługi chmurowe które pomagają klientom przyspieszyć rozwój aplikacji typu cloud-native czy dające nowe możliwości wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji.
Oprogramowanie open source jest motorem innowacji w branży IT. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w pracy z systemem Linux, wykształceniu w dziedzinie inżynierii komputerowej, wizji rozwoju branży i znajomości specyfiki biznesu, Hicks jest ceniony za współpracę z klientami i partnerami przy rozwiązywaniu wyzwań informatycznych za pomocą otwartego oprogramowania.
Cormier, który został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym w 2020 roku, ma za sobą 21-letni staż pracy w Red Hat. W tym czasie kierował znaczną częścią strategii otwartej chmury hybrydowej firmy. Odgrywał on kluczową rolę w rozszerzeniu portfolio produktów Red Hat do pełnego, nowoczesnego stosu IT opartego na innowacjach open source. Jego wysiłki zmierzające do przekształcenia Red Hat Linux z systemu operacyjnego dostępnego do pobrania za darmo w model subskrypcyjny Red Hat Enterprise Linux (RHEL) rozpoczęły dynamiczną ekspansję firmy na globalnym rynku nowych technologii. Jego przywództwo ugruntowało pozycję Red Hat jako lidera branży i utorowało drogę otwartym innowacjom, które są dziś nieodłącznymi elementami chmury hybrydowej i nowoczesnego IT. RHEL jest obecnie wiodącą platformą linuksową dla przedsiębiorstw, służącą ponad 90% organizacji z listy Fortune 500 i osiągającą 13 bilionów dolarów globalnych przychodów biznesowych w 2022 roku. Z RHEL, jako fundamentem otwartej chmury hybrydowej, Red Hat tworzy przyszłość IT dla przedsiębiorstw.
Cormier był orędownikiem wizji otwartej chmury hybrydowej, dającej klientom elastyczność dostarczania dowolnej aplikacji, w dowolnym miejscu, na dowolnej infrastrukturze, od brzegu sieci i rozwiązań "bare metal” do wielu chmur publicznych, w przejrzysty, bardziej spójny sposób. Jako szef rady nadzorczej nadal będzie wspierał klientów we wprowadzaniu tej wizji w życie. W swojej nowej roli Cormier będzie kluczowym doradcą firmy Red Hat. Jego uwaga będzie nadal skupiona na skalowaniu firmy i przyspieszaniu adopcji technologii open source przez klientów w celu budowania ich otwartej architektury chmury hybrydowej. Po przeprowadzeniu ponad 26 przejęć w firmie Red Hat, Cormier będzie również ściśle współpracował z kierownictwem Red Hat nad przyszłą strategią fuzji i przejęć. Od czasu przejęcia Red Hat przez IBM w 2019 roku, Cormier odegrał kluczową rolę w skalowaniu i przyspieszaniu rozwoju Red Hat, przy jednoczesnym zachowaniu neutralności rynkowej firmy. Nadal będzie blisko współpracował z prezesem i dyrektorem generalnym IBM, Arvindą Krishną w tym zakresie. Zarówno Cormier, jak i Hicks będą raportować do Krishny.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.