Działania Lena Lighting wyróżnione w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce
Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wyróżnia wzorcowe działania firm, opierających swoje strategie na ideach zrównoważonego rozwoju. W tegorocznym dokumencie wyróżniono aż cztery praktyki marki Lena Lighting, które wpisują się szeroko pojętą sferę ESG, zarówno w kwestii dobrego samopoczucia i komfortu pracowników, zrównoważonej produkcji, jak i troski o środowisko naturalne.
Obecność marki w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 to znaczące wyróżnienie dla rodzimych przedsiębiorstw. Wymienione działania udowadniają, że marka dokonuje pozytywnych zmian w zakresie zarządzania i produkcji, z korzyścią dla pracowników oraz środowiska naturalnego. Dla Lena Lighting, którą doceniono za aż cztery działania, rok 2023 był niezwykle intensywny w kontekście podejmowanych aktywności na rzecz zwiększenia komfortu pracy oraz zielonej transformacji.
„Wyróżnienie w Raporcie postrzegamy jako uznanie dla całej naszej strategii ESG. Za dobrą praktykę uznano aż cztery zrealizowane przez nas projekty, w dodatku w różnych obszarach. W 2023 intensywnie pracowaliśmy zarówno nad wdrażaniem działań wewnętrznych oraz rozwojem produktów, jak i wspieraniem lokalnej społeczności. Zapewniliśmy pracownikom komfortowe warunki w nowoczesnym biurowcu, w którym oświetlenie jest przyjazne dla oczu i sprzyja dobremu samopoczuciu. Istotnie zwiększyliśmy powierzchnie stref relaksu, które projektujemy spójnie z ideą well-beingu. Wyposażyliśmy także zaprzyjaźnione Hospicjum w Środzie Wielkopolskiej w nowoczesne, energooszczędne oświetlenie, zapewniające bezpieczeństwo i komfort, które jednocześnie ogranicza zużycie energii. Rozwinęliśmy również nasz system sterowania oświetleniem Clue, by dawał użytkownikom jeszcze więcej możliwości i wspomagał oszczędzanie zużycia energii. Doskonałym podsumowaniem tych działań, które zresztą również zostało wyróżnione, jest certyfikacja CTF dla Centrum Badawczego Lena Lighting. Dzięki niemu możemy samodzielnie testować produkty, bez transportowania ich do jednostek zewnętrznych, co eliminuje potencjalny ślad węglowy. Jesteśmy bardzo dumni, że działania te zostały docenione i mamy nadzieje, że staną się one inspiracją dla innych”.– mówi Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu.
W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 znalazła się modyfikacja w zakresie funkcjonalności inteligentnego systemu sterowania oświetleniem Clue. Oprócz możliwości regulacji natężenia światła, jego programowania oraz kontroli zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym, od 2023 roku technologia Lena Lighting zapewnia również możliwość sprawdzania częstotliwości aktywacji czujnika ruchu, który włącza oświetlenie tylko, gdy w jego zasięgu pojawi się użytkownik. Kolejna nowa opcja, czyli diagnostyka połączenia, pozwala na synchronizację urządzeń zainstalowanych w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu użytkownik otrzymuje pełny raport na temat działania wszystkich lamp. Wreszcie do aplikacji Clue wprowadzono bezprzewodowe sensory światła EnOcean, które nie wymagają zasilania - ładowane są poprzez wbudowane ogniwo słoneczne.
W 2023 roku wielkopolska marka postawiła na modernizację również w obszarze ergonomii miejsca pracy. Nowoczesne przestrzenie biurowe, z odpowiednio dobranym wyposażeniem oraz lampami marki o niskim stopniu UGR, a więc eliminującymi efekt olśnienia, znacząco podniosły komfort pracowników. Zaprojektowane w myśl idei well-beingu, wspierają dobre samopoczucie i komfort użytkowników, zapewniając zdrowy balans pomiędzy wykonywanymi obowiązkami a odpoczynkiem.
Kolejnym wyróżnionym działaniem Lena Lighting jest przekazanie ponad 200 wysoce energooszczędnych lamp Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Firma aktywnie włączyła się w zrównoważoną rozbudowę ośrodka medycznego dla osób w stanie paliatywnym. Działanie to wpisuje się w przyjęty przez firmę model wspierania środowisk lokalnych, w szczególności instytucji pełniących role pomocowe i charytatywne, w poprawie jakości użytkowej budynków oraz tworzenia miejsc przyjaznych ludziom i naturze.
W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wymieniono też certyfikację CTF Stage 1, którą uzyskało Centrum Badawcze Lena Lighting. Wraz z początkiem roku 2024 przyznano firmie także certyfikat CTF Stage 2, uprawniający do prowadzenia samodzielnych badań nad produktami własnymi.
Raport Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki to jedna z najważniejszych publikacji z zakresu ESG, wydawana od 2002 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest przeglądem działań firm w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz podsumowaniem najważniejszych kwestii związanych z tym obszarem w danym roku w Polsce.
Najnowszy Raport jest już dostępny tutaj: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.