Komunikaty PR

Działania Lena Lighting wyróżnione w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce

2024-04-16  |  01:00

Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wyróżnia wzorcowe działania firm, opierających swoje strategie na ideach zrównoważonego rozwoju. W tegorocznym dokumencie wyróżniono aż cztery praktyki marki Lena Lighting, które wpisują się szeroko pojętą sferę ESG, zarówno w kwestii dobrego samopoczucia i komfortu pracowników, zrównoważonej produkcji, jak i troski o środowisko naturalne.

Obecność marki w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 to znaczące wyróżnienie dla rodzimych przedsiębiorstw. Wymienione działania udowadniają, że marka dokonuje pozytywnych zmian w zakresie zarządzania i produkcji, z korzyścią dla pracowników oraz środowiska naturalnego. Dla Lena Lighting, którą doceniono za aż cztery działania, rok 2023 był niezwykle intensywny w kontekście podejmowanych aktywności na rzecz zwiększenia komfortu pracy oraz zielonej transformacji. 

Wyróżnienie w Raporcie postrzegamy jako uznanie dla całej naszej strategii ESG. Za dobrą praktykę uznano aż cztery zrealizowane przez nas projekty, w dodatku w różnych obszarach. W 2023 intensywnie pracowaliśmy zarówno nad wdrażaniem działań wewnętrznych oraz rozwojem produktów, jak i wspieraniem lokalnej społeczności. Zapewniliśmy pracownikom komfortowe warunki w nowoczesnym biurowcu, w którym oświetlenie jest przyjazne dla oczu i sprzyja dobremu samopoczuciu. Istotnie zwiększyliśmy powierzchnie stref relaksu, które projektujemy spójnie z ideą well-beingu. Wyposażyliśmy także zaprzyjaźnione Hospicjum w Środzie Wielkopolskiej w nowoczesne, energooszczędne oświetlenie, zapewniające bezpieczeństwo i komfort, które jednocześnie ogranicza zużycie energii. Rozwinęliśmy również nasz system sterowania oświetleniem Clue, by dawał użytkownikom jeszcze więcej możliwości i wspomagał oszczędzanie zużycia energii. Doskonałym podsumowaniem tych działań, które zresztą również zostało wyróżnione, jest certyfikacja CTF dla Centrum Badawczego Lena Lighting. Dzięki niemu możemy samodzielnie testować produkty, bez transportowania ich do jednostek zewnętrznych, co eliminuje potencjalny ślad węglowy. Jesteśmy bardzo dumni, że działania te zostały docenione i mamy nadzieje, że staną się one inspiracją dla innych”.– mówi Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu.

W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 znalazła się modyfikacja w zakresie funkcjonalności inteligentnego systemu sterowania oświetleniem Clue. Oprócz możliwości regulacji natężenia światła, jego programowania oraz kontroli zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym, od 2023 roku technologia Lena Lighting zapewnia również możliwość sprawdzania częstotliwości aktywacji czujnika ruchu, który włącza oświetlenie tylko, gdy w jego zasięgu pojawi się użytkownik. Kolejna nowa opcja, czyli diagnostyka połączenia, pozwala na synchronizację urządzeń zainstalowanych w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu użytkownik otrzymuje pełny raport na temat działania wszystkich lamp. Wreszcie do aplikacji Clue wprowadzono bezprzewodowe sensory światła EnOcean, które nie wymagają zasilania - ładowane są poprzez wbudowane ogniwo słoneczne.

W 2023 roku wielkopolska marka postawiła na modernizację również w obszarze ergonomii miejsca pracy. Nowoczesne przestrzenie biurowe, z odpowiednio dobranym wyposażeniem oraz lampami marki o niskim stopniu UGR, a więc eliminującymi efekt olśnienia, znacząco podniosły komfort pracowników. Zaprojektowane w myśl idei well-beingu, wspierają dobre samopoczucie i komfort użytkowników, zapewniając zdrowy balans pomiędzy wykonywanymi obowiązkami a odpoczynkiem.

Kolejnym wyróżnionym działaniem Lena Lighting jest przekazanie ponad 200 wysoce energooszczędnych lamp Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Firma aktywnie włączyła się w zrównoważoną rozbudowę ośrodka medycznego dla osób w stanie paliatywnym. Działanie to wpisuje się w przyjęty przez firmę model wspierania środowisk lokalnych, w szczególności instytucji pełniących role pomocowe i charytatywne, w poprawie jakości użytkowej budynków oraz tworzenia miejsc przyjaznych ludziom i naturze.

W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wymieniono też certyfikację CTF Stage 1, którą uzyskało Centrum Badawcze Lena Lighting. Wraz z początkiem roku 2024 przyznano firmie także certyfikat CTF Stage 2, uprawniający do prowadzenia samodzielnych badań nad produktami własnymi.

Raport Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki to jedna z najważniejszych publikacji z zakresu ESG, wydawana od 2002 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest przeglądem działań firm w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz podsumowaniem najważniejszych kwestii związanych z tym obszarem w danym roku w Polsce. 

Najnowszy Raport jest już dostępny tutaj: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR Rodzik Agency PR złotą firmą według opinii klientów Biuro prasowe
2024-07-17 | 01:00

Rodzik Agency PR złotą firmą według opinii klientów

Firma Bright Side Solutions sp. z o. o. sp. k. wybiera firmy na podstawie opinii w sieci, głównie social mediach, więcej informacji znajdzie na stronie wraz z pełną listą
Media i PR Miej na to Magne B6 Forte – Kampania FCB Health Spark dla Sanofi o roli magnezu
2024-07-08 | 11:00

Miej na to Magne B6 Forte – Kampania FCB Health Spark dla Sanofi o roli magnezu

Sanofi, we współpracy z agencją FCB Health Spark, wystartowała z przełomową kampanią „Miej na to Magne B6 Forte” łączącą kreatywność z edukacją zdrowotną. Kampania
Media i PR Konkurs PR WINGS startuje już po raz 4.
2024-07-01 | 13:00

Konkurs PR WINGS startuje już po raz 4.

We wtorek 25 czerwca 2024 r. rusza przyjmowanie zgłoszeń do 4. edycji konkursu polskiej branży Public Relations PR WINGS. Organizator – Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR),

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.