realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Seria realme 14 Pro wprowadza innowacyjną, wrażliwą na zimno technologię zmiany koloru, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży smartfonów. Wykorzystuje ona zaawansowane pigmenty termochromowe, które reagują na zmiany temperatury. Gdy temperatura spada poniżej 16°C, tylna obudowa telefonu zmienia kolor z perłowej bieli na żywy niebieski, wracając do pierwotnego stanu się wraz ze wzrostem temperatury otoczenia.
Aby na nowo zdefiniować modne wzornictwo telefonów, realme nawiązało współpracę ze studiem Valeur Designers, wiodącą marką w dziedzinie skandynawskiego wzornictwa przemysłowego, w ramach najnowszej współpracy z serią 14 Pro. Prowadzone przez znanego projektanta Torstena Valeura, to cenione studio prowadzi 29-letnią współpracę z kultową marką Bang & Olufsen, tworząc ponadczasowe elementy elektroniki użytkowej, które są przykładem kunsztu duńskiego rzemiosła.
Inspirowana cudami oceanu, seria 14 Pro charakteryzuje się unikatowym perłowym wzornictwem. Ekskluzywny wariant kolorystyczny Pearl White charakteryzuje się naturalną, przypominającą muszlę teksturą, smukłym, poczwórnie zakrzywionym profilem i efektownym perłowym połyskiem. Zapierający dech w piersiach połysk jest wzmocniony przez dodanie organicznego proszku z muszli, uzupełnionego wygodnym matowym wykończeniem, zapewniającym doskonały, przyjazny dla skóry dotyk.
Kolejną cechą wyróżniającą serię 14 Pro jest charakterystyczny wzór. Tak jak żadne dwie muszle nie są identyczne, tak żadne dwie tylne obudowy smartfonów realme w wersji Pearl White nie są takie same, czyniąc każde urządzenie unikalnym przedłużeniem indywidualności jego właściciela.
Kontynuując ustanawianie standardów branżowych, realme wprowadziło oszałamiający, poczwórnie zakrzywiony wyświetlacz, dzięki czemu 14 Pro+ jest jedynym smartfonem w swoim segmencie z innowacyjnym kształtem ekranu. Tradycyjnie zarezerwowany dla flagowych modeli, poczwórnie zakrzywiony ekran realme 14 Pro+ minimalizuje ramki i poprawia wrażenia z przesuwania krawędzi, osiągając imponujący stosunek ekranu do obudowy na poziomie 93,8%. Czyni go to najbardziej płynnym wyświetlaczem na jakimkolwiek smartfonie realme.
realme 14 Pro+ posiada inauguracyjny system potrójnej kamery i potrójnej lampy błyskowej. Dzięki innowacyjnej technologii "MagicGlow", pierwszej tego typu w branży, nocne portrety stają się jeszcze bardziej wyjątkowe. System ten automatycznie dostosowuje odcienie skóry w trudnych warunkach oświetleniowych, zapewniając naturalne i piękne nocne portrety. realme 14 Pro+ doskonale odpowiada na różnorodne potrzeby społeczne i styl życia młodych użytkowników, oferując im narzędzie do tworzenia niezapomnianych wspomnień.
Seria 14 Pro to nie tylko kwestia estetyki; została zaprojektowana z myślą o trwałości. Dzięki klasom odporności na kurz i wodę, IP66, IP68 i IP69, może wytrzymać zanurzenie w wodzie na głębokość 1,5 metra przez godzinę, zachowując pełną funkcjonalność. Urządzenie posiada również certyfikat TÜV Rheinland jako wytrzymały smartfon, zapewniając spokój ducha przed przypadkowymi upadkami i narażeniem na działanie wody pod różnymi kątami.
„Razem z realme odkrywamy, jak wzornictwo może napędzać innowacje w serii 14 Pro. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak dynamiczną i przyszłościowo myślącą, młodą marką, aby współtworzyć projekty, które zwiększają funkcjonalność, ale też zachwycają użytkowników” - zauważył Torsten Valeur, główny projektant i dyrektor generalny Valeur Designers.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.