VELUX Polska Diamentem Forbes 2024
Ewelina Janczylik-Foryś
VELUX Polska
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
ewelina.janczylik-forys|velux.com| |ewelina.janczylik-forys|velux.com
532566475
https://prasa.velux.pl/
Redakcja magazynu „Forbes” w porozumieniu z Dun & Bradstreet Poland, po raz szesnasty publikuje zestawienie Diamentów, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. VELUX Polska znalazła się w prestiżowym rankingu!
Diamenty Forbesa to prestiżowy ranking tworzony corocznie przez redakcję magazynu Forbes Polska wywiadownię Dun & Bradstreet Sp. z o.o. Celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Ranking jest opracowywany na podstawie danych finansowych firm. Głównym kryterium jest szybkość wzrostu wartości firmy. W rankingu uwzględniane są przedsiębiorstwa, które wykazują się najbardziej efektywnym i dynamicznym wzrostem.
Lista podzielona jest na województwa i grupy przedsiębiorstw pod kątem przychodów: powyżej 250 mln, potem od 50 do 250 mln i od 5 do 50 mln.
VELUX Polska została wyróżniona w kategorii grupy przedsiębiorców z województwa mazowieckiego z przychodami powyżej 250 mln, a dyplom w imieniu VELUX odbierał Waldemar Czarnocki, Manager dr. Rozwoju Biznesu i Sprzedaży.
„Uzyskanie tytułu „Diamenty Forbes” to ogromne wyróżnienie dla VELUX Polska. Zestawienie to odnosi się do najdynamiczniej rozwijających się firm w ostatnich trzech latach, a nie był to okres najłatwiejszy. Polscy przedsiębiorcy musieli mierzyć się z wieloma trudnościami jak spowolnienie gospodarcze, wzrost inflacji i cen surowców, do tego światowa pandemia koronawirusa oraz konflikt zbrojny na Ukrainie. Ranking odzwierciedla kondycji polskiego biznesu, ale pokazuje również jak przedsiębiorcy potrafią się szybko odnaleźć się w zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Dla Grupy VELUX wspomniany czas to także systematyczne wzrosty sprzedaży, wdrożenie zmian i wprowadzenie strategii, która zapewniła firmie pozycję lidera na rynku. I chociaż cała branża budowlana nie spodziewała się tak dużego spowolnienia, jako Grupa VELUX jesteśmy dobrze przygotowani także na takie czasy. Na tym polega dobra strategia.” - mówi Przemysław Pokorski, Dyrektor Rynku, VELUX Polska.
W zestawieniu znalazły się firmy, które w ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę brano firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub bezpośrednio przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Na tej podstawie powstała tegoroczna, rekordowo długa lista przekraczająca ponad 20 tys. przedsiębiorstw, którym Dun & Bradstreet Poland przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. Ostatecznie do rankingu Diamentowych firm w 2024 roku zaliczono ponad 16 tys. firm.
Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie powyższe warunki dodatkowo musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Wyeliminowano instytucje finansowe, takie jak banki, ze względu na znaczne różnice dotyczące kategorii bilansowych występujące między nimi a firmami produkcyjnymi i handlowymi.
Na liście Diamentów Forbesa znalazły się więc przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny, roczny wzrost wartości – na poziomie 15 proc. i więcej. Z listy usunięto natomiast te podmioty, wobec których odnotowano ujemną wartość zmiany wyceny przynajmniej w jednym z ostatnich trzech lat lub wartość wyceny nie zachowała charakteru ciągłego wzrostu.
Analitycy Dun & Bradstreet Poland wycenili przedsiębiorstwa, stosując znaną i cenioną metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego przez firmy know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia z kolei wrażliwości na zmiany sezonowe i koniunkturalne. Połączenie tych dwóch metod rekompensuje powyższe ułomności. Know-how, jeśli jest wartościowe, wpływa na zyskowność albo – jak w przypadku firm inwestujących – na wzrost majątku.
CRAFTY-SPR AWARDS przyznane
[SLODKIE] Premiera Katalogu Boże Narodzenie 2024
Wysyłki kreatywne na słodko – jak zrobić to dobrze?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.