Meril Poland nowym najemcą Oxygen Park w Warszawie
Polski oddział globalnego producenta urządzeń medycznych – firmy Meril, dołączył do grona najemców kompleksu biurowego Oxygen Park w Warszawie. Spółka Meril Poland wynajęła blisko 300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na parterze budynku B, do której przeprowadziła się w połowie lipca br.
Meril jest globalną firmą produkującą urządzenia medyczne z siedzibą w Indiach. Firma została założona w 2006 roku i zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją najnowocześniejszych i najlepszych w swojej klasie urządzeń medycznych, które przyczyniają się do łagodzenia ludzkiego cierpienia. Meril dostarcza wyroby medyczne dedykowane takim obszarom, jak między innymi choroby układu krążenia, ortopedia czy endochirurgia. W 2023 r. Meril został wyróżniony obecnością w prestiżowym rankingu „Top 100 Healthcare tech companies”, przygotowywanym przez The Healthcare Technology Report. Firma Meril jest obecna na rynku polskim od 2012 roku. Polski oddział firmy – spółka Meril Poland działa od 2023 roku i zajmuje się dystrybucją produktów marki Meril Life Sciences.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z firmą Meril Poland. Dołączenie do Oxygen Park tak innowacyjnej, globalnej marki, której działania przekładają się na poprawę zdrowia społeczeństwa, stanowi dla naszego zespołu powód do dumy. Zawarcie tej umowy jest także doskonałym potwierdzeniem jakości i atutów Oxygen Park, z których na co dzień korzystają użytkownicy naszego kompleksu biurowego. Mam ogromną nadzieję, że wszyscy pracownicy, goście i partnerzy biznesowi Meril będą doskonale czuli się w Oxygen Park – powiedziała Ewa Dragunajtys, Senior Leasing Manager w Golden Star Estate.
Meril Poland przeprowadził się do Oxygen Park w połowie lipca br. Siedziba firmy mieści się na parterze budynku B i obejmuje powierzchnię niespełna 300 mkw. Umowa najmu została podpisana na 5 lat, a w procesie negocjacji spółka Meril Poland reprezentowana była przez agencję Nextre.
Oxygen Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym, zlokalizowanym bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich, w biznesowym obszarze Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 mkw. Całkowicie przeszklona fasada budynków zapewnia maksymalne doświetlenie światłem dziennym, a otwierane okna umożliwiają wentylację pomieszczeń świeżym powietrzem. Układ każdego piętra pozwala na elastyczne rozwiązania biurowe dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców. Zastosowane w kompleksie rozwiązania pro-środowiskowe zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.
Do dyspozycji najemców Oxygen Park – oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych – są również zielone patio ze strefą relaksu, kantyna oraz punkty handlowo-usługowe. Na terenie inwestycji znajdują się również 162 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami.
Dzięki położeniu przy jednej z najważniejszych arterii Warszawy, do kompleksu można dogodnie dojechać z każdego miejsca w stolicy i okolic – zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego, w tym kolejką WKD (bliskość stacji „WKD Raków”). Obiekt położony jest zaledwie 7 km zarówno od lotniska Okęcie, jak i od centrum miasta. Dodatkowym atutem lokalizacji Oxygen Park jest sąsiedztwo kilku centrów handlowych, m.in.: Reduta i Blue City oraz supermarketów Leclerc i Makro.
Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci. Inwestycja została oddana do użytku w 2013 r. Wśród najemców Oxygen Park, oprócz Meril Poland, znajdują się m.in. takie firmy jak: Adara, Agfa, DiaSorin, Eco3, Eurotronic, LSI Software, Parker Hannifin, PHINIA, Toshiba, Sodexo czy Nowy Styl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.