Mikołaj Sibiga objął stanowisko CFO w Escola S.A.

Mikołaj Sibiga objął z początkiem października stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) Grupy Kapitałowej Escola S.A. Do obowiązków CFO będzie należało m.in. kompleksowe zarządzanie finansami grupy, nadzór nad strategią i planem finansowym, przygotowywanie sprawozdań finansowych, optymalizowanie struktury finansów spółek, a także ścisła współpraca z zarządem w związku z planowanym debiutem Escola S.A. na rynku NewConnect.
Mikołaj Sibiga posiada ponad 10-letnie doświadczenie na stanowisku menadżera finansowego firm z branż telco i IT. Dotychczas pracował m.in. dla takich marek, jak: Orange Polska, Netia, Sharebee, Competivo. Pełnił rolę CFO w Integrated Solutions - wiodącym dostawcy usług ICT.
- Przed nowym dyrektorem finansowym Escola sporo wyzwań związanych nie tylko z debiutem giełdowym ale również ze zmieniającą się sytuacją makroekonomiczną wymagającą reżimu w zarządzaniu finansami - mówi dr Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola S.A.
Mikołaj Sibiga specjalizuje się w budowaniu i prowadzeniu finansów dynamicznie rosnących spółek. Odpowiadał m.in. za tworzenie struktur i obszarów kompetencji w projektach technologicznych, transformacje modeli biznesowych i transakcje M&A. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
- Dołączenie do Escola na etapie jej dynamicznego rozwoju, jest dla mnie wyjątkową satysfakcją. To wspaniały zespół profesjonalistów, wysoko oceniane przez klientów i nagradzane wdrożenia oraz wiele ambitnych projektów i pomysłów. Wierzę, że strategia opierająca się na doświadczeniu i dzieleniu się wiedzą będą nadal zwiększać wartość grupy i dadzą dużo satysfakcji obecnym i przyszłym udziałowcom - mówi Mikołaj Sibiga, CFO Escola S.A.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.