Miksery wideo do produkcji na żywo Sony MLS-X1 używa Grupa NEP
Grupa NEP, globalna firma w branży medialnej dostarczająca rozwiązania technologiczne, specjalistów i know-how - niezbędne do transmisji największych wydarzeń na świecie - jako pierwsza zakupiła nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony. Ponad 20 urządzeń trafiło do NEP Andrews Production Hub w Sydney, w Australii.
MLS-X1 to kluczowy element ekosystemu Sony Networked Live, który umożliwia zintegrowane sterowanie przy użyciu jednego interfejsu użytkownika. To skalowalna i bardzo wydajna platforma do produkcji na żywo, która obsługuje przetwarzanie w czasie rzeczywistym obrazu 4K (UHD) High Dynamic Range (HDR) z bardzo małymi opóźnieniami. Umożliwia wykorzystanie wszystkich zasobów dzięki hybrydowemu połączeniu możliwości oferowanych przez studio i chmurę.
Wiceprezes ds. technologii w NEP, Marc Segar, powiedział: „NEP od dawna i z powodzeniem wykorzystuje miksery Sony. Nasza relacja z firmą Sony jest wyjątkowo silna. Gdy zaprezentowano nam możliwości MLS-X1, zdecydowaliśmy, że idealnie sprosta on naszym obecnym i przyszłym wymaganiom. W wyniku pogłębionych dyskusji podczas IBC zostaliśmy zaproszeni do siedziby Sony w Japonii, aby zapoznać się z egzemplarzami przedprodukcyjnymi i porozmawiać z projektantami produktu. Dzięki temu mogliśmy dokładnie zrozumieć działanie nowego systemu, sposób jego wdrożenia w naszym środowisku oraz korzyści, jakie może on przynieść nam i naszym partnerom produkcyjnym”.
Anthony Kable, menedżer grupy CCS, Sony Australia dodał: „Współpracujemy z firmą NEP od dłuższego czasu w ramach jej różnych operacji prowadzonych na całym świecie i niezmiennie cenimy jej nastawione na przyszłość i elastyczne podejście biznesowe. Gdy tworzyliśmy mikser MLS-X1, wiedzieliśmy, że NEP to firma, która doceni i wykorzysta wszystkie jego zalety. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że nasze nowe urządzenia zostały wybrane w ramach kolejnego etapu rozwoju firmy NEP; chcemy jej podziękować za współpracę i zaufanie”.
MLS-X1 stanowi element systemu modułowego, który dzięki wyjątkowej, skalowalnej architekturze pozwala na łączenie urządzeń oraz rozbudowę systemu stosownie do potrzeb. W ten sposób możliwości miksera mogą być również dzielone i dostosowywane do każdej indywidualnej konfiguracji. W zależności od potrzeb produkcyjnych można wybrać i skonfigurować odpowiednią liczbę urządzeń, a użytkownicy mogą łatwo uzupełnić konfigurację o dodatkowe moduły MLS-X1 w przypadku obsługi wydarzeń na dużą skalę.
Marc Segar tłumaczy: „Ponieważ NEP zamierza obsługiwać więcej wydarzeń w technologii 4K, szukaliśmy większych mikserów z większą liczbą wejść i wyjść, cechujących się większymi możliwościami w zakresie przetwarzania w natywnym standardzie SMPTE 2110. Potrzebowaliśmy też elastycznego rozwiązania pozwalającego na wykorzystywanie zasobów w bardziej wydajny sposób. Chcieliśmy móc – w razie potrzeby - przypisywać je do konkretnych zadań zamiast ciągłego utrzymywania stałej konfiguracji. Poszukiwaliśmy szybkiej skalowalności. Nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 spełniły te wymagania z nawiązką”.
Nowe miksery MLS-X1 zostaną wdrożone w wiodącym centrum produkcyjnym NEP Andrews w Sydney, w Australii, a sygnał będzie docierał z wielu oddalonych lokalizacji w całym kraju, takich jak stadiony sportowe, poprzez sieć IP. Następnie będzie przetwarzany z wykorzystaniem mikserów MLS-X1.
Jak dodał Segar: „Wyprodukowane materiały są następnie dostarczane współpracującym z NEP nadawcom poprzez sieć IP. Jest to - co do zasady - taki sam proces, jak realizowany obecnie w hubie, nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 są po prostu trochę większe i mocniejsze i przez to lepiej przystosowane do wymagającej produkcji 4K”.
Podsumowując, Marc Segar wyjaśnił: „Nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony to znaczący krok naprzód w środowisku produkcyjnym. Zapewniana przez nie elastyczność pozwala nam rozbudowywać system odpowiednio do potrzeb poprzez dodawanie kolejnych modułów, gdy zajdzie konieczność powiększenia zasobów, albo poprzez zagospodarowanie posiadanych już zasobów fizycznych w formie mikserów wirtualnych. Ta elastyczność to bardzo duży atut”.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.