Mimo pandemii Cynkomet bije rekordy sprzedaży przyczep
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Przez dwa miesiące z rzędu spółka Cynkomet odnotowała rekordowy przyrost liczby zarejestrowanych przyczep rolniczych w Polsce. Producent maszyn z Czarnej Białostockiej konsekwentnie zwiększa swój udział w rynku w tym segmencie produkcji.
Jak wynika z najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w sierpniu i we wrześniu 2020 Cynkomet zanotował najwyższy na rynku przyrost rejestracji nowych przyczep – odpowiednio o 68,4 proc. i 76,6 proc. rok do roku.
- Październikowa publikacja danych PZPM pokazuje, że Cynkomet nie zwalnia tempa – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – W stosunku do danych sprzed roku, we wrześniu zwiększyliśmy liczbę rejestracji o 92 sztuki, umacniając tym samym swoją 6. pozycję w tabeli. Rzeczywista ilość sprzedanych przyczep jest w tym roku o wiele wyższa, biorąc pod uwagę, że rejestracje publikowane są z pewnym opóźnieniem. Będzie to natomiast widoczne w kolejnych miesiącach.
Tym samym Cynkomet zbliża się do 4-procentowego udziału w rynku sprzedaży przyczep, co jest dla firmy bardzo istotne - jeszcze cztery lata temu w całym roku 2016 zarejestrowała 66 przyczep, w tym – już 212.
- To dla nas duży, prawie 4- krotny wzrost, co nas niezmiernie motywuje do dalszej pracy nad udoskonalaniem naszych produktów, rozszerzaniem gamy dostępnych modeli oraz ich dostępnością – dodaje prezes Cynkometu. - Naszym długofalowym celem jest ciągłe ulepszanie naszych maszyn pod względem technicznym i wizualnym oraz rozszerzanie naszej oferty. Dodam, że nasza strategia nie chce opierać się na ilości, ale na jakości wykonywanych maszyn oraz późniejszej obsługi, czyli serwisu. Jednym z gwarantów tej jakości jest zabezpieczenie całej konstrukcji maszyn w technologii cynkowania ogniowego, co w znacznym stopniu wydłuża ich żywotność – dodaje prezes Dąbrowski.
Kolejny cel zarządu Cynkometu to dalsza ekspansja zagraniczna – na eksport trafia obecnie 40 proc. produkcji firmy, a docelowo ma on stanowić 60-70 proc. jej przychodów. By to było możliwe Cynkomet szuka kolejnych wyzwań i rozszerza zakres swojej produkcji.
- Wyspecjalizowane przyczepy dłużycowe do przewozu ciężkich i długich elementów –NP-70/3 - to nasz kolejny krok w kierunku rozwoju naszej oferty i jej rozszerzenia o specjalistyczne naczepy i przyczepy drogowe kategorii O – mówi Mariusz Dąbrowski.
Pierwsza maszyna trafiła już do klienta, a kolejne cztery będą zrealizowane w najbliższych miesiącach. Mimo pandemii, Cynkomet dba też o komunikację z klientami i dealerami, o rozpoznawalność marki i cały czas się rozwija.
- Również dzięki Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych w Czarnej Białostockiej, które umożliwiło nam konkurowanie z najlepszymi na rynku polskim i europejskim – podsumowuje prezes Cynkometu.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.