Mio MiVue C314 - wideorejestator na każdą kieszeń
Mio MiVue C314 - wideorejestator na każdą kieszeń
Największy producent wideorejestratorów w Europie - marka Mio wprowadziła do swojej oferty nowy produkt. Jest nim Mio MiVue C314, który udowadnia, że niższa cena nie musi wiązać się z niską jakością nagrań zarówno w dzień jak i w nocy.
Na dobry początek
Nowy produkt należy do serii „C”, którą pokochali polscy kierowcy. W przypadku Mio MiVue C314 gwarantem wysokiej jakości nagrania jest sensor 2M, oraz przysłona F2,2. To dzięki nim obraz, który zostanie nagrany będzie ostry, a kolory na nagraniu będą wyraziste. Niewątpliwym atutem tego urządzenie jest fakt, że nagrywa w rozdzielczości Full HD 1080p z płynnością 30 klatek na sekundę. W połączeniu z rzeczywistym kątem widzenia wynoszącym 130 stopni kierowca korzystający z Mio MiVue C314 otrzyma nagranie, które pokaże mu nie tylko pełny obraz sytuacji na drodze, ale również zapewni komfort oglądania filmu, który będzie się płynnie odtwarzał.
Dodatkowo dzięki autorskiemu rozwiązaniu Mio Night Vision Crystal nową jakość zyskały nagrania nocne. Rozwiązania Mio Night Vision Crystal sprawiają, że brak oświetlenia na drodze przestaje być problemem. W trakcie nocnej jazdy wideorejestrator przy pomocy Mio Night Vision Crystal wychwytuje nawet najmniejsze wiązki światła przez co nagrany obraz jest czytelny.
Ponadto, aby jak najdokładniej zobrazować sytuację na drodze producent wyposażył urządzenie w trzyosiowy sensor przeciążeń. To za jego pomocą wideorejestator mierzy wszystkie dane, które uwiarygodnią nagranie jak na przykład informację o kierunku i sile uderzenia. W momencie, gdy sensor zanotuje dane świadczące o tym, że miało miejsce niestandardowe zdarzenie, tj. stłuczka Mio MiVue C314 automatycznie zabezpieczy dane przed skasowaniem.
Łatwy w obsłudze i montażu
Projektując urządzenie MiVue C314 producent postawił na klasyczne rozwiązania znane z innych modeli. W niewielkiej sześciennej obudowie umieszczony został czytelny dwucalowy wyświetlacz, który na bieżąco pozwala weryfikować nagrany obraz. Proste intuicyjne menu w języku polskim oraz umieszczone po bokach wygodne przyciski sprawiają, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. Wraz z urządzeniem kierowcy, którzy zdecydują się na zakup Mio MiVue C314 otrzymają wygodny obrotowy uchwyt, który stabilizuje i umożliwia dopasowanie jego położenia.
Urządzenie będzie dostępne w wybranych sklepach w cenie 199 złotych.

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę

Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.