Mlekpol przystępuje do akcji #GaszynChallenge i wspiera leczenie małej Hani
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Wykonywanie pompek lub przysiadów oraz przekazanie środków finansowych na leczenie dzieci, które zmagają się z rzadkimi chorobami – to główne założenia akcji #GaszynChallenge. Wyzwanie, które pierwotnie ukierunkowane było na pomoc dla Kubusia, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni, swoim zasięgiem objęło już niemal cały kraj. Pojawiły się również nowe cele – m.in. zbiórka na leczenie małej Hani. Po nominacji ze strony Gminy Grajewo w pomoc dziewczynce zaangażowała się również SM Mlekpol.
Nominację ze strony władz lokalnych Gminy Grajewo przyjęliśmy z dużą radością, a dołączenie Mlekpolu do akcji #GaszynChallenge było naturalną decyzją. Cieszy nas ogromne zaangażowanie pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska i miejsca pracy. Dotychczas w akcję włączyły się m.in. zakłady produkcyjne w Bydgoszczy, Mrągowie, Radomiu, Sokółce, Suwałkach, Sejnach i Kolnie. Pomoc najmłodszym nie jest nam obca – regularnie wspieramy lokalne inicjatywy angażujące dzieci i młodzież, szkoły specjalne, młodzieżowe kluby sportowe oraz domy dziecka i rodziny zastępcze. Czujemy dużą odpowiedzialność społeczną, ponieważ to my-dorośli, powinniśmy tworzyć odpowiednie warunki, aby zapewnić jak najpełniejszy rozwój młodego pokolenia – komentuje Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol.
Nagrania z wykonywanego zadania przez pracowników spółdzielni można zobaczyć w mediach społecznościowych SM Mlekpol. Do akcji sukcesywnie dołączają kolejne zakłady i pracownicy SM Mlekpol.
Główne zasady akcji #GaszynChallenge
Przystąpienie do wyzwania następuje po nominacji uzyskanej ze strony innego uczestnika akcji. Na zrealizowanie zadania otrzymuje się 48 godzin, a nominowani powinni wykonać przynajmniej 10 pompek lub przysiadów. Następnie należy wesprzeć zbiórkę kwotą min. 5 zł, a w przypadku odmówienia wykonywania ćwiczeń – kwotą 10 zł. Ostatnim etapem jest nominowanie kolejnych osób, firm lub instytucji.
Akcję można śledzić pod adresem – https://www.siepomaga.pl/hania.
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.