MLP Business Park Berlin już gotowy
MLP Group, deweloper działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, oddał do użytkowania pierwsze trzy hale w nowym parku biznesowym zlokalizowanym na terenie aglomeracji berlińskiej. Inwestycja otoczona lasem sosnowym dostarczy blisko 18 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. MLP Business Park Berlin zostanie objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold.
MLP Group z pełnym powodzeniem prowadzi ekspansję na rynku niemieckim. Nowo zrealizowany projekt położony jest w Ludwigsfelde (Brandenburgia) niedaleko Berlina. Jego budowa ruszyła w październiku minionego roku. MLP Business Park Berlin finalnie utworzą 4 hale różnej wielkości oferujące łącznie ok. 18 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Trzy z nich zostały już oddane do użytkowania. Pierwsi najemcy mogli uczestniczyć w planowaniu układu powierzchni obejmujących hale, biura i miejsca parkingowe. Dzięki temu mają możliwość korzystania z nieruchomości logistycznej w pełni dostosowanej do swoich potrzeb. Wybudowane obiekty typu City Logistics przeznaczone są pod lekką działalność przemysłową oraz obsługę logistyki miejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie parku działalność prowadzą znane firmy, takie jak Mercedes-Benz, Rolls-Royce, Siemens, Coca-Cola i Thyssen Krupp.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że realizacja projektu przebiegła zgodnie z planem. Przygotowana przez nas oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem najemców. Większość powierzchni została już wynajęta i jest systematycznie przekazywana naszym klientom. Nasza inwestycja spełnia wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Została również zrealizowana z pełnym poszanowaniem otaczającej przyrody. Nowy park biznesowy pod Berlinem jest przykładem stosowania najlepszych praktyk i potwierdza naszą konsekwentną strategię rozwoju na rynku niemieckim. W trakcie realizacji i w przygotowaniu mamy kilka kolejnych inwestycji w kluczowych regionach Niemiec. Z naszą ofertą weszliśmy również na rynek austriacki - powiedział Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za działalność spółki w Niemczech i Austrii.
Inwestycja MLP Business Park Berlin była realizowana zgodnie z przyjętą przez MLP Group strategią zielonego rozwoju, której celem jest budowa obiektów w oparciu o energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Obejmują one m.in. strategiczne wykorzystanie dostępnej powierzchni dachowej poprzez montaż paneli fotowoltaicznych. Kluczowe jest także tworzenie punktów ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych, elastyczne projektowanie powierzchni w halach i biurach w zakresie dostępu do światła dziennego, a także stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Priorytetem jest także jak najmniejsza ingerencja w lokalną faunę i florę. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która zakłada certyfikowanie wszystkich nowo budowanych obiektów, MLP Business Park Berlin będzie posiadał certyfikat DGNB na poziomie Gold.
MLP Business Park Berlin jest doskonale zlokalizowany. Otoczony lasem sosnowym, znajduje się również przy drodze B101, zapewniającej bezpośrednie połączenie z obwodnicą Berlina (A10). Dworzec kolejowy Ludwigsfelde znajduje się w odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem i zapewnia bardzo dobre połączenie z komunikacją publiczną. Przy parku znajduje się także przystanek autobusowy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.