Mobile Industrial Robots (MiR) i Logitrans nawiązują współpracę strategiczną
Nowe rozwiązania, które mają wypełnić lukę w obszarze naziemnego przemieszczania palet, powstaną w oparciu o wiedzę ekspercką MiR w dziedzinie nawigacji i oprogramowania autonomicznych robotów mobilnych oraz wieloletnie doświadczenie Logitrans w zakresie transportu wewnętrznego
ODENSE/RIBE, Dania — 6 grudnia 2021 roku — Lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR) - Mobile Industrial Robots A/S (MiR) i duży producent sprzętu do transportu wewnętrznego, firma Logitrans A/S, nawiązały współpracę strategiczną, której celem jest produkcja autonomicznych wózków paletowych. Mają one wypełnić występujący na rynku brak urządzeń pozwalających bezpiecznie, wydajnie i autonomicznie podejmować palety bezpośrednio z ziemi. Autonomiczny wózek do palet będzie rezultatem połączenia wiedzy eksperckiej MiR w dziedzinie nawigacji i oprogramowania z funkcjonalnością elektrycznych wózków paletowych wypracowaną przez Logitrans na przestrzeni ostatnich 80 lat.
Firmy przyjęły, że opracują nową gamę autonomicznych wózków paletowych, które uzupełnią aktualnie produkowane przez MiR roboty mobilne o dużym udźwigu, transportujące palety oraz towary sprawnie i bezpiecznie wśród ludzi i innych urządzeń transportowych w dynamicznie zmieniających się otoczeniach. Obecne roboty MiR mogą podejmować palety ze specjalnych podstaw paletowych, ale wielu klientów zgłasza zapotrzebowanie na roboty AMR zdolne podnosić i dostarczać palety bezpośrednio z podłoża. Współpraca pozwoli firmom MiR i Logitrans sprostać potrzebom użytkowników, jednocześnie stwarzając nowe okazje biznesowe na rynku o ogromnym potencjale.
„Naszą misją od zawsze było przekształcanie logistyki wewnętrznej w firmach, by mogły być bardziej wydajne i konkurencyjne — zaś ta nowa inicjatywa to kolejny ważny krok w tym kierunku. Połączenie naszych kompetencji programistycznych z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem Logitrans w dziedzinie sprzętu pomoże nam szybko zapełnić tę lukę i wspierać klientów w całym łańcuchu wartości” – mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.
Gdy z jednej strony firma MiR dostrzegła zapotrzebowanie klientów, Logitrans również zaobserwował zwiększający się popyt na automatyzację aktualnych procesów transportu palet. „Wiemy, że branża transportu wewnętrznego stawia na automatyzację. Od zawsze dążymy do bycia na czele w rozwoju produktów z naszych obszarów działalności. Możliwość zautomatyzowania wózków pomoże nam utrzymać pozycję lidera. Współpraca z MiR bardzo nam odpowiada, ponieważ sami nie dysponowaliśmy możliwościami stworzenia takiego rozwiązania” – mówi Gitte Kirkegaard, CEO Logitrans.
Nowe rozwiązanie rozszerza możliwości AMR i wózków paletowych w stopniu pozwalającym realizować większość potrzeb intralogistycznych
Firmy MiR i Logitrans planują produkcję w pełni automatycznego i półautomatycznego autonomicznego wózka paletowego zaspokajającego różne potrzeby procesów logistycznych. Ta długofalowa i strategiczna inicjatywa utworzenia nowych obszarów działalności i produktów zarówno dla MiR, jak i Logitrans opiera się na wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu Logitrans w połączeniu z tymi samymi zaawansowanymi technikami nawigacji i złożonym oprogramowaniem zarządzania flotą, co stosowane w tradycyjnych AMR firmy MiR.
„Gdy takie wózki paletowe AMR trafią na rynek, firmy będą mogły polegać na MiR jako dostawcy rozwiązań obsługujących większość ich potrzeb intralogistycznych” – dodaje Nielsen. „Współpraca z Logitrans pomoże nam zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na takie systemy jeszcze szybciej, co z kolei wesprze naszych klientów w realizacji ich celów biznesowych”.
„Przy połączeniu doskonałych kompetencji MiR w robotyce z szeroką gamą produktów Logitrans wraz z możliwościami ich indywidualizacji, mamy przed oczami przyszłość, w której klienci mogą uzyskiwać rozwiązania AMR dokładnie spełniające ich potrzeby” – mówi Gitte Kirkegaard.
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
O firmie Logitrans A/S
Logitrans A/S opracowuje, produkuje i sprzedaje urządzenia obsługi transportu wewnętrznego i jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie indywidualizowanych ergonomicznych rozwiązań obsługowych, wózków wysokiego podnoszenia oraz osprzętu ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Logitrans zatrudnia 75 osób w Danii, 55 w Chinach i 5 w USA, a ponad 95% produkcji sprzedaje przez dystrybutorów w ponad 55 krajach. W Danii są produkowane w szczególności wyroby ze stali nierdzewnej, wyroby tworzone pod zamówienia indywidualne i wyroby małoseryjne. Wyroby wytwarzane w dłuższych seriach i mniej skomplikowane są produkowane w Chinach. Po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę http://www.logitrans.com/
Więcej informacji:
Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.