Komunikaty PR

Mocna przyczepność – grunt na niechłonne i trudne podłoża

2020-06-04  |  13:00
Biuro prasowe

W wielu przypadkach niezbędne jest zastosowania specjalnego podkładu, którego wybór podyktowany jest tym, jakie podłoże chcemy zagruntować. W przypadku trudnych i niechłonnych powierzchni świetnym rozwiązaniem jest preparat wzmacniający przyczepność Baumit SuperPrimer.

Baumit SuperPrimer to wysokiej jakości mostek sczepny w postaci gotowego do użycia, wydajnego podkładu gruntującego, umożliwiający prawidłowe przygotowanie podłoży o niskiej chłonności. Produkt łączy w sobie zalety oraz zakres zastosowania  oferowanych dotychczas gruntów Baumit BetonPrimer i SuperGrund, które zastępuje.

 

Lista atutów podkładu Baumit SuperPrimer jest długa. Otwierają ją bardzo dobre właściwości robocze i użytkowe, dzięki którym nanoszenie kolejnych warstw nawierzchniowych staje się łatwiejsze, a ich przyczepność do podłoża większa. Dzięki zawartości piasku kwarcowego, po wyschnięciu tworzy on chropowatą powierzchnię, zapewniającą wysoką przyczepność kolejnych warstw, stając się idealną bazą pod tynki cementowo-wapienne (np. Baumit MPI 25), podkłady podłogowe, masy samopoziomujące, a także zaprawy klejowe czy wyrównujące. Szczególnie, jeśli chcemy je zastosować na gładkie powierzchnie betonowe, podłoża niechłonne lub poddawane renowacji, w tym również na tak wymagające płytki ceramiczne, lastryko, glazurowany klinkier czy sztuczny kamień.

 

Samo zastosowanie produktu jest bardzo łatwe i szybkie – preparat jest gotowy do użycia po dokładnym wymieszaniu – nie należy rozcieńczać go wodą. Aplikacja polega na naniesieniu na całej powierzchni równomiernej warstwy gruntu za pomocą wałka malarskiego lub pędzla. W przypadku dużych powierzchni możemy postawić na metodę natryskową. Ważne, by podłoże, którego przyczepność chcemy poprawić było przed aplikacją gruntu trwałe, suche, czyste i odpylone, a przy tym wolne od wykwitów, spękań oraz resztek preparatów antyadhezyjnych.

Mając na względzie jak wiele czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach oraz jak ogromną rolę w tym kontekście odgrywa jakość powietrza, którym w nich oddychamy, na odnotowanie zasługuje również fakt, że Baumit SuperPrimer to produkt posiadający certyfikat EMICODE EC1 PLUS, przyznawany materiałom budowlanym o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych. Jeśli zatem zależy nam na wysokim standardzie, a do tego bliska jest nam idea zdrowego mieszkania, to z pewnością jest to rozwiązanie, którym warto się zainteresować.

Bez względu na to, z jakim zakresem prac przyjdzie nam się zmierzyć pamiętajmy, że najlepsze rezultaty osiąga się stosując rozwiązania systemowe, które są badane pod kątem ich współdziałania i zapewniania maksymalnego efektu. Stosowanie produktów od jednego producenta na każdym etapie prac gwarantuje optymalne właściwości użytkowe i funkcjonalność przez wiele lat.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.