Moduły pamięci DDR5 od Kingston Technology z możliwością przetaktowania
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Kingston Technology Europe Co LLP, spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i powiązanych rozwiązań technologicznych, poinformowała o przekazaniu płyt głównych modułów DDR5 z możliwością zwiększenia częstotliwości taktowania do współpracujących z nią producentów. Zostały one przekazane w celu rozpoczęcia procesu kwalifikacji platformy pamięci nowej generacji. Moduły DDR5 zaprojektowano z ustawionym wstępnie profilem XMP. Producenci płyt głównych mają jednak możliwość ręcznego skonfigurowania układu zarządzania zasilaniem (PMIC) powyżej wartości 1,1 V określonej w specyfikacji DDR5. Umożliwia to elastyczne przetaktowanie pamięci. Kingston przewiduje, że rozwiązania oparte na pamięci DDR5 pojawią się na rynku w III kwartale br.
W ciągu 33 lat funkcjonowania na rynku firma Kingston nawiązała ścisłe kontakty z najważniejszymi dostawcami płyt głównych i producentami specjalistycznych zestawów układów. Dzięki temu możliwa staje się weryfikacja pamięci, wymagająca współpracy w ramach całego ekosystemu producentów sprzętu komputerowego. To ważny etap procesu, którego końcowym etapem będzie wprowadzenie na rynek w drugiej połowie roku nowoczesnych, wydajnych systemów pamięci z możliwością zwiększenia częstotliwości taktowania.
Od ponad trzech dziesięcioleci Kingston skrupulatnie testuje każdą komórkę pamięci wszystkich układów wchodzących w skład wszystkich produkowanych modułów. Dzięki metodycznemu testowaniu, bezterminowej gwarancji i wyjątkowemu poziomowi obsługi klientów przedsiębiorstwo stało się największym zewnętrznym dostawcą pamięci na światowym rynku i ma w nim obecnie ponad 80% udziału. Kingston od wielu lat należy do JEDEC, organizacji odpowiedzialnej za standardy w branży mikroelektronicznej. Od ponad dziesięciu lat firma Kingston ma w zarządzie JEDEC swojego przedstawiciela, który bierze udział w definiowaniu standardów obowiązujących wszystkich producentów.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.