Motława Garden – nowe osiedle w Gdańsku

Marvipol Development, deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, wchodzi na rynek z nową inwestycją mieszkaniową. W gdańskiej dzielnicy Olszynka powstanie Motława Garden, projekt oparty na koncepcji miasta-ogrodu.
Marvipol Development, deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, wchodzi na rynek z nową inwestycją mieszkaniową. W gdańskiej dzielnicy Olszynka powstanie Motława Garden, projekt oparty na koncepcji miasta-ogrodu.
Motława Garden to kameralne osiedle, zlokalizowane przy ulicy Wspólnej w gdańskiej dzielnicy Olszynka. Lokalizacja zachęca do aktywnego wypoczynku, miłośnicy joggingu i wycieczek rowerowych odkryją tu urokliwe miejsca: Kamienną Śluzę, Kolorowy Most nad Opływem Motławy, który łączy Olszynkę ze Śródmieściem, parki i skwery. Stąd niedaleko jest do Śródmieścia, dojazd autem do Nowego Miasta zajmuje nie więcej niż 10-15 minut. W najbliższym sąsiedztwie osiedla znajdują się sklepy spożywcze, szkoła podstawowa i przystanki autobusowe linii 123 i 131. W zaledwie 5-6 minut można się stąd dostać autobusem do stacji SKM.
Głównym założeniem projektu jest realizacja 21 willi miejskich. Łącznie powstaną tu 72 lokale w kameralnej zabudowie.
W zachodniej części inwestycji Marvipol Development zaplanował piętnaście kameralnych willi miejskich, w każdej - cztery lokale 3- i 5-pokojowe o metrażach od 57 do 126 m2.
We wschodniej części osiedla Motława Garden znajdzie się sześć willi miejskich w zabudowie bliźniaczej, w których powstaną lokale mieszkalne w metrażu 137 m2, z ogródkami i zielonymi tarasami. Do każdego lokalu deweloper proponuje garaż i miejsce postojowe przed budynkiem.
Marvipol Development uwzględnił w projekcie rozwiązania ekologiczne i technologie, obniżające koszty eksploatacji i przekładające się na jakość życia. Nowoczesny system zarządzania mieszkaniem Appartme pozwoli na optymalizację i kontrolę zużycia mediów.
Misją projektantów było takie zaaranżowanie przestrzeni osiedla, aby wpisywała się w ekologiczny trend i czyniła życie wygodniejszym. Dzięki zielonym strefom, ogródkom i tarasom w parterach, osiedle Motława Garden będzie sprzyjać budowaniu lokalnej społeczności.
- Naszą nową inwestycją zainteresują się klienci, którzy poszukują dla siebie i swoich rodzin większej przestrzeni do życia. Wille miejskie skąpane w zieleni to odpowiedź na potrzeby osób ceniących bezpośredni kontakt z przyrodą, środowiskiem naturalnym. Motława Garden z uwagi na atrakcyjną lokalizację i dobrą komunikację miejską, jest świetną odskocznią od gwaru miasta. Naszym celem było zaprojektowanie wygodnej przestrzeni, która wpisze się w ekologiczny trend i zapewni mieszkańcom komfortowe życie każdego dnia – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes Zarządu Marvipol Development S.A.
Motława Garden charakteryzuje się nowoczesną, ponadczasową architekturą, inspirowaną gdańską zabudową. Wyróżnia się zgrabnymi, niedużymi bryłami, ciekawie wpisanymi w zieleń. Atutem są duże okna, zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrz. Projekt architektoniczny opracowała pracownia KM Design. Oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na II kwartał 2024 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.