Komunikaty PR

Motorola Solutions i nowy wymiar mobilności

2022-06-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Grzyb
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
marta.grzyb|prinspiration.pl| |marta.grzyb|prinspiration.pl
730 190 230
prinspiration.pl/
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

WIEDEŃ, Austria – 22 czerwca 2022 r. – Motorola Solutions wprowadziła na rynek MXM7000, innowacyjne rozwiązanie krytyczne do stosowania w pojazdach, które łączy łączność głosową i transmisję danych TETRA i 4G LTE w solidną i bezpieczną platformę, zapewniającą łączność, bezpieczeństwo i informacje organizacjom bezpieczeństwa publicznego i wojskowym w każdym miejscu, do którego się udają.

Zastosowany w tym rozwiązaniu system łączności TETRA, który jest odporny na warunki zewnętrzne, zapewnia wysoką moc nadawania, dzięki czemu zespoły mogą pozostawać w kontakcie nawet w obszarach o słabym zasięgu. Urządzenie jest również wyposażone w łączność 4G LTE w głowicy sterującej LTE i system operacyjny Android 11, co zapewnia użytkownikom dostęp do wielu aplikacji w terenie oraz możliwość udostępniania obrazu wideo i danych do dyspozytorni w celu poprawy oceny sytuacji, podejmowania decyzji i bezpieczeństwa.

MXM7000 zapewnia organizacjom bezpieczeństwa publicznego i wojskowym dostęp do niezawodnej łączności głosowej typu push-to-talk i aplikacji, których używają na co dzień, w ramach jednej, solidnej i bezpiecznej platformy.                                                       

Stuart Longley, menedżer produktu w firmie Motorola Solutions, powiedział, że MXM7000 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu służbom ratowniczym i siłom obronnym elastyczności umożliwiającej dostosowanie się do każdej sytuacji.

Organizacje bezpieczeństwa publicznego codziennie stają w obliczu trudnych i nieprzewidywalnych sytuacji, potrzebują więc elastycznych i praktycznych rozwiązań technologicznych, które usprawnią i uproszczą ich pracę, a jednocześnie zapewnią im bezpieczeństwo – powiedział Longley.

MXM7000 może być używany jako centrum łączności pojazdów do łączenia wielu urządzeń, w tym kamer nasobnych, smartfonów i tabletów. Zapewnia również odporność i niezawodność, których agencje bezpieczeństwa publicznego oczekują od standardu TETRA, dając im pewność, że mogą wszędzie zabrać ze sobą swoją krytyczną łączność - dodał Longley.

Dzięki dużej wszechstronności i elastyczności można stosować MXM7000 jako rozwiązanie biurkowe lub zabrać go w podróż, aby połączyć ze sobą wiele różnych urządzeń za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub Ethernet, przekształcając pojazdy służbowe w mobilne hotspoty do zapewnienia łączności.

Firma Motorola Solutions zaprezentowała również ręczną wersję tej technologii, MXP7000. Oba rozwiązania, które można zobaczyć po raz pierwszy na targach Critical Communications World (CCW) 2022  (21-23 czerwca, Wiedeń, Austria), stanowią one część ekosystemu technologii krytycznych firmy Motorola Solutions.                                             

O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności radiowej zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa pozostają wydajne i bezpieczne. Motorola Solutions rozpoczyna nową erę w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony. Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.

Śledź @MotoSolutions na Twitter

Śledź @MotorolaSolutions na Instagram

Śledź @MotorolaSolutions na LinkedIn

Polub @MotorolaSolutions na Facebook

 

Kontakty z mediami

Elvan Lindberg

Motorola Solutions

Tel. kom.: +46 (0)707448893

Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com

Susanne Stier

Motorola Solutions

Tel. kom.: +49 (0)1726161773

Susanne.Stier@motorolasolutions.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PANASONIC KLUCZOWYM DOSTAWCĄ TECHNOLOGII NA IGRZYSKACH W PARYŻU Biuro prasowe
2024-04-16 | 16:00

PANASONIC KLUCZOWYM DOSTAWCĄ TECHNOLOGII NA IGRZYSKACH W PARYŻU

Panasonic, jako Worldwide Olympic Partner w sektorze urządzeń audiowizualnych, odegra kluczową rolę w przygotowaniach do Letnich Igrzysk 2024 w Paryżu, skupiając się na promowaniu
IT i technologie Brother rozbudowuje portfolio o 3 monochromatyczne urządzenia laserowe typu 3w1
2024-04-16 | 13:00

Brother rozbudowuje portfolio o 3 monochromatyczne urządzenia laserowe typu 3w1

Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne
IT i technologie Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi
2024-04-16 | 08:00

Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi

O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży IT – pokazują najnowsze dane Krajowego Rejestru Długów. Sektor, który z założenia jest skazany na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.