Komunikaty PR

Arval przedłuża bezpłatny wynajem samochodów dla szpitali

2021-05-25  |  12:48
Biuro prasowe
Kontakt
Beata Krowicka
NBS Communications

Krucza 16/22
00-526 Warszawa
bkrowicka|nbs.com.pl| |bkrowicka|nbs.com.pl
511 917 929
nbs.com.pl
Do pobrania Iława ( 0.2 MB )

Odciążają karetki pogotowia, wożąc osocze, krew i próbki do badań. Samochody z floty Arval już od roku są użytkowane przez pracowników szpitali i zakładów opieki zdrowotnej na Mazowszu i w woj. warmińsko-mazurskim, a umowa na bezpłatne użyczenie 16 pojazdów została ponownie przedłużona. Współpraca Arval Service Lease Polska z Wojewodą Mazowieckim i Wojewodą Warmińsko-Mazurskim będzie kontynuowana co najmniej do końca czerwca, z możliwością przedłużenia. Dotychczas samochody użyczone przez Arval przejechały prawie 500 000 km, czyli odległość jaką pokonalibyśmy 12-krotnie okrążając Ziemię wzdłuż Równika. Rekordzista przejechał już ponad 60 000 km.

Pierwsze samochody zostały użyczone szpitalom przez Arval na początku kwietnia ubiegłego roku, zaledwie miesiąc od pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce. Wyboru placówek, które najbardziej potrzebują takiego wsparcia, dokonało Ministerstwo Zdrowia, w porozumieniu z Urzędami Wojewódzkimi. 

– To bardzo budujące, że w okresie, w którym społeczna solidarność i odpowiedzialność są tak ważne, część przedsiębiorstw chce udostępnić swoje zasoby, nie oczekując niczego w zamian. Pojazdy przekazane przez firmę Arval służą od ponad roku 12 szpitalom w województwie mazowieckim. Wydłużenie okresu, w którym samochody pozostają do dyspozycji Urzędu Wojewódzkiego, pozwoli pracownikom medycznym, korzystającym z pojazdów, nadal skutecznie zwalczać epidemię COVID-19 i skrócić czas, w którym wszyscy odczuwamy jej skutki – mówi Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki.

Arval użycza obecnie szpitalom i zakładom opieki zdrowotnej 16 pojazdów – głównie modele Volkswagen Golf i Peugeot Partner. Korzystają z nich placówki w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Samochody były przekazywane w kilku transzach, głównie w kwietniu i lipcu 2020 roku. 

– Już po pierwszych sygnałach na temat rozprzestrzeniającego się po kraju wirusa i heroicznej walki lekarzy o życie chorych, których przybywało lawinowo, bardzo chcieliśmy pomóc. Nie znamy się niestety na medycynie, ale jesteśmy ekspertami w dziedzinie mobilności – dlatego zaproponowaliśmy bezpłatne użyczenie naszych pojazdów z ubezpieczeniem, pakietem assistance i pełną obsługą serwisową. Zależało nam na tym, by personel medyczny nie musiał martwić się przynajmniej o transport – mówi Paweł Doleciński, Head of Public Segment w Arval Service Lease Polska, odpowiedzialny za współpracę z placówkami medycznymi. – Wszyscy bardzo byśmy chcieli, by pandemia już się zakończyła, ale dopóki trwa, będziemy służyli pracownikom medycznym naszymi pojazdami – dodaje. 

Co ważne, samochody użytkowane są bardzo intensywnie, a jeden z nich w województwie warmińsko-mazurskim, w ciągu roku pokonał już ponad 60 000 km.. 

– Samochód wykorzystujemy bardzo często  jeździmy nim od niemal roku. Do tej pory zrobiliśmy ponad 52 tys. kilometrów. To pokazuje skalę tego, jak świetnie nam służy i jak bardzo był potrzebny. Używamy go do wszystkich celów szpitala. Służy nam zarówno jako pojazd techniczny, jak i auto, którym przewozimy próbki albo osocze. Pomimo tak intensywnej eksploatacji, auto jest niezawodne – mówi Jan Zalewski ze szpitala Olmedica w Olecku.

Jak podkreślają pracownicy szpitali, wcześniej do zadań, które wykonują dziś wynajęte samochody, wykorzystywane były karetki pogotowia. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. To dla naszego szpitala bardzo duża pomoc. Dostaliśmy do użytku sprawne i bezawaryjne auto wraz z zapewnionymi kosztami jego eksploatacji. Po naszej stronie jest jedynie jego tankowanie. Używamy go codziennie i bardzo intensywnie: przewozimy nim próbki do laboratorium, osocze, tzw. szybką krew. Dzięki niemu odciążamy karetki, które teraz jeżdżą już tylko do pacjentów - mówi Tomasz Malinowski z Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: NBS Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności Biuro prasowe
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego
Motoryzacja Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
2024-12-16 | 19:30

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance oraz Mazda Motor Europe zawarły nową umowę partnerską w zakresie pomocy drogowej. Umowa konsoliduje i ujednolica
Motoryzacja Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
2024-12-13 | 09:35

Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku

W sezonach 2025-2027 Goodyear pozostanie sponsorem tytularnym oraz wyłącznym dostawcą opon do najwyższej klasy wyścigów pojazdów ciężarowych, European Truck Racing

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.