Komunikaty PR

Arval wspiera klientów w okresie utrudnień w przemyśle motoryzacyjnym

2022-04-08  |  08:55
Biuro prasowe
Kontakt
Beata Krowicka
NBS Communications

Krucza 16/22
00-526 Warszawa
bkrowicka|nbs.com.pl| |bkrowicka|nbs.com.pl
511 917 929
nbs.com.pl
Do pobrania jpg ( 3.27 MB )

Arval opracował szeroki zestaw rozwiązań, które ułatwiają zarządzanie flotą w dobie braków na rynku motoryzacyjnym wywołanych pandemią i zaburzeniami globalnego łańcucha dostaw. W opublikowanej właśnie białej księdze wskazuje na cztery kluczowe obszary: 

  • planowanie odnowień i rozbudowy floty,
  • dostosowanie strategii zaopatrzenia, w tym poszerzenia katalogu preferowanych producentów, 
  • wprowadzenie tzw. connected services, aby pomóc rekompensować wzrost całkowitego kosztu posiadania pojazdów (TCO),
  • przyspieszenie planów transformacji energetycznej flot.

Przemysł motoryzacyjny w trudnej sytuacji 

Arval, europejski lider kompleksowych rozwiązań w zakresie wynajmu pojazdów i zrównoważonej mobilności, bazując na swoim 30-letnim doświadczeniu i współpracy z wieloma markami motoryzacyjnymi, proponuje klientom pakiet rozwiązań ułatwiający im zarządzanie flotą w dobie licznych wyzwań dla branży motoryzacyjnej. W trudnym okresie wychodzenia z pandemii COVID-19 misją Arval jest wsparcie klientów i adekwatna odpowiedź na bieżące potrzeby firm. W maju 2020 r. firma rozpoczęła pierwszą kampanię, która miała pomóc firmom w bezpiecznym powrocie pracowników do biura po lockdownie, przy wykorzystaniu sprawdzonych i elastycznych rozwiązań mobilnościowych. 

Rosnące ceny, niedobór półprzewodników i długie terminy dostaw nowych pojazdów miały w ostatnich miesiącach ogromny wpływ na floty firmowe na całym świecie. Arval opracował więc nową białą księgę, która ma pomóc klientom korporacyjnym w utrzymaniu mobilności pracowników, stawieniu czoła presji w odniesieniu do kosztów utrzymania floty i przyspieszeniu zmian w kierunku jej elektryfikacji.

– Po wstrząsach związanych z pandemią COVID-19, nasza branża znów musi zmierzyć się z nieprzewidywalną sytuacją i wieloma wyzwaniami – mówi Shams-Dine El Moudenglobalny dyrektor Arval Consulting. – Niedobór półprzewodników jest niewątpliwie jednym z najbardziej widocznych problemów. Jednak dzięki rozmowom i współpracy z naszymi klientami przekonaliśmy się, że istnieją również duże możliwości obniżenia kosztów i przyspieszenia transformacji energetycznej flot. Szukamy dla naszych klientów rozwiązań, odpowiadających na opóźnienia w dostawach oraz pomagamy uzyskać lepszą kontrolę nad operacyjną stroną utrzymania floty – dodaje

Ukierunkowany plan działania 

Arval opracował szereg istotnych działań, które mogą pomóc w przezwyciężeniu trudności związanych z obecną sytuacją na rynku motoryzacyjnym, w tym:

  • Zapobieganie opóźnieniom w dostawach, zwłaszcza gdy nadchodzi czas odnowienia kontraktów flotowych. Aby zrównoważyć długie terminy dostaw, które w przypadku niektórych modeli mogą wynosić od kilku miesięcy do roku, Arval umożliwia klientom przedłużenie kontraktów lub zwiększenie limitów kilometrów. Ponadto, ze względu na większą dostępność pojazdów zelektryfikowanych niż konwencjonalnych, Arval pomaga klientom przyspieszyć transformację energetyczną flot. 
  • Poszerzenie katalogu preferowanych producentów. W sytuacji, gdy czas dostawy niektórych modeli drastycznie się wydłuża, menedżerowie flot zmuszeni są do poszukiwania innych opcji zapewnienia mobilności. Dzięki swojemu doświadczeniu jako gracz współpracujący z wieloma markami, Arval jest w stanie zarekomendować alternatywne pojazdy w oparciu o ich dostępność, budżet klienta, cele CSR i oczekiwania pracowników, biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania rynkowe.
  • Monitorowanie kosztów posiadania floty, aby pomóc klientom zminimalizować TCO ich pojazdów. Arval znajduje również sposoby na obniżenie kosztów w obecnych flotach klientów, np. poprzez zmianę długości umowy lub limitu kilometrów. Firma oferuje również inne rozwiązania, takie jak wynajem średnioterminowy i wynajem długoterminowy samochodów używanych.
  • Usprawnienie zarządzania flotą dzięki tzw. connected services. Arval oferuje narzędzie, które wykorzystuje technologię telematyczną do lepszego monitorowania floty, określenia potrzeb użytkowników w zakresie pojazdów i rozwiązań zrównoważonej mobilności, w tym przejścia na pojazdy nisko- lub zeroemisyjne.

Wsparcie dla menedżerów flot w Polsce

Zespół Arval Service Lease Polska już od kilku miesięcy wdraża projekty i usługi umożliwiające realizację planu zawartego w białej księdze. 

– W Polsce, podobnie jak w innych krajach, kryzysowa sytuacja w branży motoryzacyjnej jest od wielu miesięcy mocno odczuwalna. Dokładamy w związku z tym wszelkich starań, by naszych klientów jak najmniej dotknęły opóźnienia w dostawach samochodów – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska. – „Dostępność” jest teraz naszym hasłem przewodnim – w przypadku opóźnionych lub anulowanych dostaw staramy się zaoferować klientom auto tej samej klasy w atrakcyjnej racie wynajmu. Nasz zespół zawsze służy radą w zakresie dostosowania polityki flotowej firm do aktualnej sytuacji. Rozwijamy usługi związane z wynajmem pojazdów używanych, które są dostępne od ręki. Mamy też w zanadrzu najnowocześniejsze rozwiązania telematyczne, by pomóc klientom redukować koszty i optymalizować korzystanie z dostępnej floty – dodaje. 

Odpowiedzią polskiego oddziału Arval na obecną sytuację rynkową – trudną zarówno pod względem dostępności pojazdów, jak i rosnących kosztów – są m.in. następujące rozwiązania:

  • Priorytetowe zapewnienie mobilności, czyli przedstawienie zróżnicowanych propozycji na wypadek opóźnień w dostawie zamówionych pojazdów. Może to być np. oferta zmiany modelu samochodu na aktualnie dostępny, a także możliwość przedłużenia dotychczasowego kontraktu lub wykorzystania gwarancji mobilności i wybrania auta przedkontraktowego z dostępnej floty pojazdów wynajmu średnioterminowego.  
  • Usługi oparte na współdzieleniu pojazdów, zwiększające wykorzystanie posiadanej floty i umożliwiające zapewnienie mobilności większej grupie pracowników – Arval Car Sharing, czyli firmowy system współdzielenia pojazdów; Arval Mobility Hub, czyli firmowe centrum mobilności, w którym samochody elektryczne, rowery i inne pojazdy można łatwo wypożyczyć przy użyciu aplikacji.
  • Wprowadzenie do floty pojazdów używanych, które dostępne są w Arval od ręki. Klienci mogą korzystać z nich w ramach wynajmu długoterminowego lub chwilowo uzupełnić flotę, wybierając wynajem średnioterminowy.
  • Nowy system telematyczny Arval Connect, który nie tylko monitoruje podstawowe informacje na temat pojazdów i zachowania kierowców, ale też poprzez wspieranie bezpiecznych i ekologicznych sposobów jazdy pomaga zredukować koszty paliwa.  

Skrócona wersja białej księgi Arval dostępna jest na stronie Arval pod poniższym linkiem

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: NBS Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego
Motoryzacja Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
2024-12-16 | 19:30

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance oraz Mazda Motor Europe zawarły nową umowę partnerską w zakresie pomocy drogowej. Umowa konsoliduje i ujednolica

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.