Auta używane, a jednak z salonu – czy to możliwe?
Zdecydowana większość klientów (71 proc.) nadal preferuje zakup samochodu w salonie od zakupu przez Internet – wynika z ostatniego badania „Portfele Polaków pod lupą”. Aż 2/3 z nich deklaruje, że ważny jest bezpośredni kontakt ze sprzedającym oraz możliwość przetestowania auta na żywo. Co zrobić, gdy ceny nowych aut rosną w zawrotnym tempie? Czy można kupić samochód używany, ale z salonu?
Kiedy mowa o miejscu, gdzie sprzedaje się samochody używane, większość osób wyobraża sobie niewielką budkę z namalowanym farbą napisem: „Komis samochodowy”. Istnieje jednak rozwiązanie dla kierowców, którzy szukają samochodu z bezpiecznego źródła i udokumentowaną historią serwisową. Odpowiedzią na to jest otwarty w zeszłym roku w Warszawie salon samochodów używanych Volkswagen Financial Services STORE.
– Każdy klient może u nas wypróbować auta podczas jazdy próbnej. Naszym priorytetem, obok sprawdzonej historii pojazdu i rzetelnej dokumentacji, jest doświadczenie jazdy. Ważne jest, aby klient przekonał się, że dany model rzeczywiście do niego pasuje. Nie oferujemy wyłącznie samochodów, lecz służymy kompleksową obsługą klienta. Towarzyszymy przy wyborze najkorzystniejszej oferty finansowej, która pozwoli rozsądnie zarządzić budżetem – podkreśla Jakub Rosłon, menedżer salonu VW FS STORE.
Obsługa na piątkę
Klienci cenią salon VW FS STORE za wysoki poziom obsługi, czego potwierdzeniem jest punktacja w wyszukiwarce Google (4.9 na 5.0 możliwych). Wśród prawie 100 opinii znaleźć można wypowiedzi zadowolonych konsumentów, którzy chwalą profesjonalne podejście i dbałość o szczegóły – jak przygotowanie samochodu do jazdy i sam moment przekazania, gdy otrzymują auto udekorowane czerwoną wstążką.
– Podczas spotkania z naszym sprzedawcą klient określa, jak długo planuje jeździć autem, ile przeciętnie pokonuje kilometrów rocznie i jaka opłata miesięczna będzie mu odpowiadała. Wśród rozwiązań, jakie oferujemy, na uwagę zasługuje Autonomia, czyli oferta kilkuletnich pojazdów używanych marek Grupy Volkswagen. W ramach Autonomii w VW FS jest dostępny kredyt samochodowy jak abonament, dzięki któremu można wybrać wymarzone cztery kółka i spłacać jedynie przewidywaną utratę wartości auta w trakcie trwania umowy – dodaje Jakub Rosłon.
Dni otwarte
Wszyscy, którzy chcieliby zapoznać się z ofertą VW FS STORE, niedługo będą mieć dobrą okazję. Już 27 i 28 maja odbędą się dni otwarte salonu w Warszawie. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się ze specjalną ofertą pakietów przeglądów serwisowych i ubezpieczenia oraz wziąć udział w licznych atrakcjach. Przygotowano m.in. symulatory dachowania i zderzenia, ćwiczenia z pierwszej pomocy oraz jazdy testowe. Dostępni na miejscu eksperci VW FS STORE podzielą się wiedzą, jak dobrać fotelik dla dziecka, prawidłowo założyć łańcuchy na koła oraz zabezpieczyć miejsce kolizji drogowej. Oprócz niespodzianek dla dorosłych czekają też atrakcje dla dzieci – takie jak aktywności przybliżające zasady ruchu drogowego oraz kącik z zabawami i kolorowankami.
VW FS STORE jest jedynym na świecie salonem sprzedaży samochodów używanych pod marką własną Volkswagen Financial Services. Salon mieści się przy ul. Łopuszańskiej 36 w Warszawie.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.