BMW M Festival na torze Silesia Ring – świętowania 50 lat BMW M ciąg dalszy
BMW M GmbH to marka, której korzenie sięgają sportów motorowych. Od 1972 roku oferuje entuzjastom motoryzacji doświadczenia, które przyśpieszają bicie serca i dają czystą radość z jazdy. Samochody BMW M to synonim mocy i innowacyjności. Mimo różnic, które wynikają z przeznaczenia i gabarytów różnych modeli BMW, niepowtarzalny charakter M jest dla nich czymś wspólnym. Już 16 lipca 2022 roku na torze Silesia Ring społeczność fanów i właścicieli pojazdów BMW M będzie mogła przyłączyć się do świętowania 50-lecia marki. W programie m.in. premierowe pokazy BMW M3 Touring i M4 CSL.
Nadchodzący festiwal to okazja nie tylko do tego, by poznać różne modele BMW M, ale również szansa na wymianę doświadczeń między posiadaczami i entuzjastami samochodów BMW M. Wśród atrakcji m.in. wyzwania związane z precyzją prowadzenia samochodu, bezpłatny open track, symulatory wyścigowe, konkurs THE GREATEST BMW M IN POLAND na najpiękniejsze BMW M obecne na festiwalu czy quiz wiedzy o marce BMW M. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, a całość zostanie zwieńczona koncertem muzycznej gwiazdy.
Wyjątkowe wydarzenie wymaga szczególnej oprawy i dobrej lokalizacji, dlatego festiwal odbędzie się na torze Silesia Ring. Obiekt to najnowocześniejszy w Polsce, pełnowymiarowy tor wyścigowy, który wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą i doskonałą lokalizacją (Kamień Śląski, 30 km od Opola, 8 km od autostrady A4). Optymalne parametry i pułapki żwirowe zapewniają bezpieczeństwo nawet podczas ekstremalnej jazdy.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz biletów znajdują się pod adresem: https://www.bmwmfestival.pl/
Harmonogram atrakcji:
08:00-09:00 Otwarcie bram – przyjazd i rejestracja uczestników.
09:00-09:10 Oficjalne rozpoczęcie BMW M Festival.
09:30-10:30 OPEN TRACK.
11:00-13:00 Moduł szkoleniowy dla uczestników VIP Track Experience.
13:30-15:30 Moduł szkoleniowy dla uczestników VIP Track Experience.
16:00-17:00 Parada BMW M.
17:00-19:00 OPEN TRACK.
19:00-19:30 Rozstrzygnięcie konkursu THE GREATEST BMW M IN POLAND.
20:-00-22:00 Koncert.
22:00 Zakończenie festiwalu
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.