Carlleo – rewolucja w branży motoryzacyjnej
Tego w Polsce jeszcze nie było. Powstała unikalna platforma handlowa dla przedsiębiorstw z branży samochodowej: warsztatów, flot firmowych, firm ubezpieczeniowych. Carlleo (www.carlleo.pl) oferuje największy wybór części samochodowych, w najkorzystniejszych cenach. Jak to działa?
Za pomocą platformy użytkownik składa zapytanie, na które w krótkim czasie odpowiadają dostawcy z całego kraju. O każde z zamówień zazwyczaj walczy kilkadziesiąt firm z całej Polski, dzięki temu klient ma pewność, że znajdzie taką ofertę, jaka najlepiej odpowiada jego potrzebom.
Jak to się zaczęło?
Firma powstała w 2016 roku i od tej pory udoskonala swoją ofertę. Jej pomysłodawcy sami prowadząc warsztat samochodowy, mieli problem z dostawcami części i podzespołów.
– Nieustannie były problemy z kontrolą i zakupem części. Traciliśmy czas na szukaniu odpowiednich ofert i rabatów. Właśnie dlatego zrodził się pomysł na stworzenie platformy, która będzie profesjonalnym narzędziem do zamawiania i sprzedawania części samochodowych – mówi Tomasz Brynkiewicz, współwłaściciel Carlleo.
Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ tylko w ubiegłym roku na platformie przeprowadzono transakcje o łącznej wartości 3 mln zł. Carlleo na dzień dzisiejszy nawiązało współpracę z największymi polskimi firmami w branży motoryzacyjnej.
Dlaczego warto?
Korzystne ceny, intuicyjny i prosty system, setki dostawców – to najważniejsze zalety platformy Carlleo. Korzyści czerpią mają zarówno ci, którzy szukają części samochodowych, jak i ci, którzy nimi handlują.
– Z naszą platformą klient szybko dociera ze swoim zapytaniem do setek zweryfikowanych dostawców. Dzięki systemowi oceniania kontrahentów, zawsze ma pewność, że zamówienie znajdzie się w dobrych rękach. Rejestrując się w Carlleo.pl, zyskuje się dostęp do części wszystkich marek. Klient decyduje, czy chce kupić oryginalne podzespoły, czy ich sprawdzone zamienniki. Nie ma też konieczności podpisywania umów – dodaje Andrzej Wrona, przedstawiciel marki.
Na razie jest to oferta skierowana do firm. Niewykluczone jednak, że w niedalekiej przyszłości będą mogli z niej skorzystać indywidualni klienci.
– Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem platformy. Mamy zamiar uruchomić również aplikację mobilną, a także planujemy poszerzenie naszej działalności na skalę europejską – mówią właściciele Carlleo.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.