Carlleo – rewolucja w branży motoryzacyjnej
Tego w Polsce jeszcze nie było. Powstała unikalna platforma handlowa dla przedsiębiorstw z branży samochodowej: warsztatów, flot firmowych, firm ubezpieczeniowych. Carlleo (www.carlleo.pl) oferuje największy wybór części samochodowych, w najkorzystniejszych cenach. Jak to działa?
Za pomocą platformy użytkownik składa zapytanie, na które w krótkim czasie odpowiadają dostawcy z całego kraju. O każde z zamówień zazwyczaj walczy kilkadziesiąt firm z całej Polski, dzięki temu klient ma pewność, że znajdzie taką ofertę, jaka najlepiej odpowiada jego potrzebom.
Jak to się zaczęło?
Firma powstała w 2016 roku i od tej pory udoskonala swoją ofertę. Jej pomysłodawcy sami prowadząc warsztat samochodowy, mieli problem z dostawcami części i podzespołów.
– Nieustannie były problemy z kontrolą i zakupem części. Traciliśmy czas na szukaniu odpowiednich ofert i rabatów. Właśnie dlatego zrodził się pomysł na stworzenie platformy, która będzie profesjonalnym narzędziem do zamawiania i sprzedawania części samochodowych – mówi Tomasz Brynkiewicz, współwłaściciel Carlleo.
Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ tylko w ubiegłym roku na platformie przeprowadzono transakcje o łącznej wartości 3 mln zł. Carlleo na dzień dzisiejszy nawiązało współpracę z największymi polskimi firmami w branży motoryzacyjnej.
Dlaczego warto?
Korzystne ceny, intuicyjny i prosty system, setki dostawców – to najważniejsze zalety platformy Carlleo. Korzyści czerpią mają zarówno ci, którzy szukają części samochodowych, jak i ci, którzy nimi handlują.
– Z naszą platformą klient szybko dociera ze swoim zapytaniem do setek zweryfikowanych dostawców. Dzięki systemowi oceniania kontrahentów, zawsze ma pewność, że zamówienie znajdzie się w dobrych rękach. Rejestrując się w Carlleo.pl, zyskuje się dostęp do części wszystkich marek. Klient decyduje, czy chce kupić oryginalne podzespoły, czy ich sprawdzone zamienniki. Nie ma też konieczności podpisywania umów – dodaje Andrzej Wrona, przedstawiciel marki.
Na razie jest to oferta skierowana do firm. Niewykluczone jednak, że w niedalekiej przyszłości będą mogli z niej skorzystać indywidualni klienci.
– Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem platformy. Mamy zamiar uruchomić również aplikację mobilną, a także planujemy poszerzenie naszej działalności na skalę europejską – mówią właściciele Carlleo.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.