Komunikaty PR

Dunlop gotowy na największą operację wparcia EWC podczas wyścigu 24 Heures Motos

2022-04-14  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Dunlop ( 0.06 MB )

• Największa operacja Dunlop w historii EWC.

• Rozpoczęcie wyłącznych dostaw dla klasy Superstock.

• Najlepsze zespoły fabryczne BMW i Kawasaki wybrały opony Dunlop.

 

W ten weekend rozpoczyna się ważny dla Dunlopa sezon Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM (EWC), który zainauguruje wyścig 24 Heures Motos na francuskim torze Le Mans. Zapoczątkuje on wyłączne dostawy dla klasy Superstock i największą w historii marki obecność w tych niezwykle konkurencyjnych mistrzostwach.

Dunlop wyposaży w opony 42 z 52 motocykli biorących udział w rywalizacji na torze w Le Mans. Jest to największy skład Dunlopa w historii EWC, obejmujący siedem motocykli walczących o zwycięstwo w Formule EWC, wszystkie 34 motocykle Superstock oraz jeden specjalny motocykl eksperymentalny. Podczas gdy wszystkie motocykle Superstock ścigają się w tym sezonie na oponach Dunlop, kategoria Formuły EWC jest nadal otwartą rywalizacją, a czołowe zespoły, takie jak BMW Motorrad World Endurance Team i Webike SRC Kawasaki France, wybierają opony Dunlop.

Aby obsłużyć rekordową liczbę 42 motocykli, Dunlop przywiezie do Le Mans 4000 opon oraz zapewni wsparcie siedmiu inżynierów wyścigowych. Każdy zespół Dunlopa otrzyma jednakowy poziom wsparcia i porad przez cały czas trwania wyścigu, aby móc uzyskać maksymalne osiągi opon.

Podstawę przydziału opon stanowi sprawdzona gama KR typu slick. Oprócz nich, czołowe zespoły Formuły EWC będą mogły ścigać się na oponach rozwojowych, aby wesprzeć Dunlopa w udoskonalaniu i definiowaniu następnej generacji opon hypersportowych. Zespoły Superstock będą miały do wyboru dwie przednie i dwie tylne opony typu slick.

David Auerbacher, Event Leader EWC w Dunlop, powiedział: „EWC to cenna arena dla aktywnego rozwoju nowych opon, ponieważ jeden 24-godzinny wyścig daje nam tyle czasu na torze, co cały sezon w normalnych mistrzostwach. Przy typowej dla Le Mans zmienności warunków pogodowych, w ciągu jednego wyścigu może być 5°C i 35°C, więc możemy zmierzyć osiągi w szerokim oknie operacyjnym. Wciąż zapraszamy nasze najlepsze zespoły do testowania nowych produktów w warunkach wyścigowych, a dzięki takiemu podejściu trzy specyfikacje zatwierdzone przez zespoły fabryczne w ubiegłym sezonie są teraz w naszym standardowym przydziale.“

Obok wspieranych przez producentów zespołów BMW i Kawasaki, opony Dunlop wybrało pięć niezależnych składów Formuły EWC: Maco Racing, Motobox Kremer Racing, Wójcik Racing Team, Moto Ain i VRD Igol Experiences, które będą się ścigać Yamahami YZF-R1.

Nowa era w klasie Superstock

Podczas gdy zespoły fabryczne wspierane przez producentów takich jak BMW i Kawasaki walczą o zwycięstwo, kluczową częścią filozofii EWC jest zapewnienie platformy rozwojowej także dla niezależnych zespołów prywatnych, które dzięki temu mogą ścigać się na światowej scenie. Od kilku lat brytyjska marka wspiera te zespoły, organizując Dunlop Independent Trophy. W tym sezonie, gdy Dunlop został wyłącznym dostawcą opon do klasy Superstock, wsparcie producenta sięga jeszcze dalej.

W 34-osobowej stawce Superstock w Le Mans znajdą się motocykle Aprilii, BMW, Hondy, Kawasaki, Suzuki i Yamahy. Z kolei nowy program Dunlop Superstock Trophy to wspólna inicjatywa Dunlopa i organizatora wyścigów EWC, Discovery Sports Events, polegająca na nagradzaniu zespołów darmowymi oponami na podstawie ich wyników podczas każdej rundy.

Wim Van Achter, kierownik ds. sportów motorowych w Dunlop: „Podczas dni testowych przed zawodami otrzymaliśmy pozytywne opinie od nowych i obecnych zespołów Dunlopa, które chwaliły zarówno osiągi naszych opon, jak i organizację. Niezwykle ważne jest, abyśmy zapewnili najwyższy możliwy poziom wsparcia każdemu zespołowi, niezależnie od tego, czy jest to zespół fabryczny, czy mały samodzielny team - nasi inżynierowie wyścigowi chcą pomóc w uwolnieniu pełnego potencjału opon.

„Dzięki wyłączności na dostawę opon Superstock oraz nowemu pucharowi Dunlop Superstock Trophy, mamy przyjemność współpracować z FIM i Discovery Sports Events w ramach naszej długoterminowej umowy, aby zachęcać prywatnych kierowców i utrzymywać koszty na niskim poziomie bez rezygnacji z osiągów".

Akcja na torze w Le Mans rozpocznie się w czwartek, 14 kwietnia, a kwalifikacje zostaną podzielone między czwartkowe popołudnie i piątkowy poranek. 45. edycja 24 Heures Motos rozpocznie się w sobotę, 16 kwietnia, o godzinie 15:00. Po Le Mans, następne wydarzenia w kalendarzu EWC to 24H Spa EWC Motos (4-5 czerwca), Suzuka 8 Hours (7 sierpnia) i Bol d'Or (17-18 września).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Goodyear Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.