Komunikaty PR

Dunlop gotowy na nowe wyzwania w pierwszym 24-godzinnym wyścigu SPA EWC

2022-06-02  |  09:50
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/

• Dunlop dostarczy 3500 opon do nowego 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

• Specyfikacje sprawdzone podczas ostatnich dni testowych.

• Opona przejściowa na warunki mieszane.

 

W najbliższy weekend Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIM przeniosą się na Circuit de Spa-Francorchamps. Na historycznym belgijskim torze ponownie odbędą się światowej klasy długodystansowe wyścigi motocyklowe. Wydarzenie tego typu zawsze stanowi wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych, ale Dunlop jest gotowy na nocny wyścig.

Podczas tegorocznej edycji EWC Dunlop jest wyłącznym dostawcą opon dla klasy Superstock, w której na torze Spa wystartują 23 motocykle. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczą zespoły fabryczne #37 BMW i #11 Kawasaki, a także cztery prywatne zespoły EWC Challenge. Podczas gdy wszystkie zespoły Superstock używają opon Dunlop, zespoły w najwyższej klasie Formuły EWC (łączącej zespoły fabryczne i prywatnych uczestników EWC Challenge) mają wolny wybór marki opon.

Przygotowania do nowego wyścigu wiążą się z pewnymi wyzwaniami, ale Dunlop ciężko pracował, aby być gotowym do rywalizacji w Spa, jak wyjaśnia David Auerbacher, kierownik imprezy: „Na testy przywieźliśmy szerszy zakres specyfikacji opon niż zazwyczaj, ponieważ chcieliśmy zweryfikować nasze wybory w warunkach rzeczywistych. Na szczęście nasze przewidywania okazały się słuszne, więc potwierdziliśmy nasze plany i wsparcie zespołów przez dwa dni wyścigu.”

Podczas testów przed zawodami to właśnie zespół Dunlopa – #37 BMW Motorrad World Endurance Team – ustanowił rekord okrążenia, 2:20,344, należący do Markusa Reiterbegera. Podczas dwóch dni testów nie chodziło jednak o samo tempo, a raczej o poznanie toru, gdyż ostatni raz mistrzostwa odbyły się tu 21 lat temu. Choć może to być długo oczekiwany powrót międzynarodowych wyścigów motocyklowych do Spa, Dunlop ma doświadczenie w innych zawodach motocyklowych, takich jak 6 Heures Moto, wygrany przez Dunlop Test Team z zawodnikami BMW – Reiterbergerem i Kennym Forayem – w sierpniu ubiegłego roku.

Auerbacher dodaje: „Spa-Francorchamps słynie z nieprzewidywalnych warunków pogodowych, dlatego przygotowanie na opady deszczu jest niezwykle ważne. Oprócz opon na mokrą nawierzchnię wprowadzamy tylną oponę pośrednią dla obu klas. Daje to zespołom nieco więcej możliwości wyboru strategii, ponieważ opona pośrednia sprawdza się w warunkach suchych lub lekkiej wilgoci, podczas gdy pełna opona „mokra” jest odpowiednia na ulewny lub ciągły deszcz.”

„Nasz przydział opon typu slick składa się z różnych specyfikacji naszej wypróbowanej i przetestowanej serii KR. Zespoły Formuły EWC mogą wybierać pomiędzy trzema oponami przednimi i czterema tylnymi, podczas gdy każdy zespół Superstock ma do wyboru dwie opony przednie i dwie tylne.”

Sesje treningowe i kwalifikacyjne odbędą się w czwartek i piątek, w tym nocna sesja czwartkowa, która zakończy się o północy. 24-godzinny wyścig wystartuje w sobotę, 4 czerwca, o godz. 13.00.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Goodyear Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.