Dunlop gotowy na tor Suzuka: EWC odwiedzi Japonię
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
- Długo oczekiwany powrót EWC do Japonii na ośmiogodzinny wyścig Suzuka.
- 16 motocykli będzie ścigać się na oponach Dunlop.
- Na torze spotkają się najlepsi zawodnicy z Europy i Japonii.
Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIM (EWC) powracają w ten weekend na ośmiogodzinny wyścig na torze Suzuka. W tym budzącym ogromne emocje wydarzeniu Dunlop wyposaży w opony aż 16 zespołów, zarówno w najwyższej klasie Formuły EWC, jak i w klasie Superstock. Najwyższa klasa motocyklowych wyścigów długodystansowych pojawi się w Japonii po raz pierwszy od trzech lat, przyciągając na tor zarówno japońskie, jak i europejskie gwiazdy.
W tym roku Dunlop dostarczy opony dziesięciu zespołom walczącym o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz sześciu zespołom klasy Superstock. Do faworytów należą teamy: Webike SRC Kawasaki France i zwycięzca 24-godzinnego wyścigu SPA EWC Motos, BMW Motorrad World Endurance Team, oba w swoich zasadniczych składach.
Opony Dunlop wybrało również wiele czołowych japońskich zespołów, w tym teamy jeżdżące motocyklami: BMW, Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Do zespołów wspieranych przez Dunlopa w klasie Superstock należą TERAMOTO@J-TRIP Racing Suzuki, w którym jeździ Nobuatsu Aoki, zawodnik Grand Prix z lat 90-tych, oraz TONE RT SYNCEDGE 4413 BMW z byłym zawodnikiem WSBK Shinichi Nakatomi.
Jak zwykle zespoły Dunlopa korzystają z szerokiej gamy opon, w tym różnych wariantów wyścigowych opon typu slick KR109 na przód i KR108 na tył, a także wielu opon rozwojowych przygotowanych dla najlepszych zespołów. Rywalizacja na najwyższym poziomie w takich mistrzostwach jak EWC pozwala Dunlopowi na rozwój i testowanie opon nowej generacji w konkurencyjnym i wymagającym środowisku.
David Auerbacher, Event Leader EWC Dunlop, powiedział: "To pierwszy tego typu wyścig EWC od 2019 roku, dlatego poziom emocji jest bardzo wysoki. Dla nas to zupełnie inne wyzwanie niż tegoroczne europejskie wyścigi Le Mans i Spa-Francorchamps. Dlatego cieszymy się, że mamy pomoc ze strony Dunlop Japan w zapewnieniu każdemu zespołowi poziomu obsługi i wsparcia, jakiego potrzebuje. W czerwcu zakończyliśmy testy, które pozwoliły nam poznać tor i wybrać opony, co znacząco pomogło w naszych przygotowaniach do tygodnia wyścigowego, mimo że teraz jest cieplej i bardziej wilgotno. Sesje testowe we wtorek i środę pozwoliły na dokładniejsze zbadanie i potwierdzenie wyboru opon, więc jesteśmy gotowi do walki o zwycięstwo."
Dunlop i wspierane zespoły pracowały już w tym tygodniu, zdobywając doświadczenie na torze i w warunkach testowych we wtorek i środę. W piątek odbędą się treningi, kwalifikacje i sesja nocna, a w sobotę po południu finałowa eliminacja dla 10. najlepszych zawodników. 43. edycja Suzuka 8 Hours rozpocznie się w niedzielę, 7 sierpnia, o godzinie 11:30 czasu lokalnego (04:30 czasu środkowoerupejskiego).

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.