Dunlop wprowadza miękką oponę MX nowej generacji - Geomax MX34
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Dunlop rozwija mistrzowską gamę opon motocrossowych Geomax wprowadzając nowy, wszechstronny model MX34, zaprojektowany z myślą o niezawodnych osiągach i spójności, które sprawdzą się w wyścigach. Opona oferuje zawodnikom motocrossowym większą przyczepność na wszystkich poziomach umiejętności, od profesjonalistów po amatorów.
Opony Geomax MX34 będą dostępne od lipca b.r. w 17 rozmiarach, w tym 10, 12, 14, 17, 19 i 21 cali na przód oraz 10, 12, 14, 16, 18 i 19 cali na tył.
Nowy model zastępuje oponę Geomax MX33, która była chętnie stosowana przez motocyklistów ze względu na jej wszechstronność jazdy na różnych nawierzchniach oraz w zmiennych warunkach pogodowych. W stosunku do poprzedniczki Geomax MX34 została wzbogacona o wiele innowacji.
Jedź jak mistrz: technologia sprawdzona w wyścigach
Nowa opona charakteryzuje się ulepszoną konstrukcją zarówno z przodu, jak i z tyłu. W oponie na przód zastosowano zoptymalizowaną budowę klocków i unowocześnioną mieszankę, dzięki czemu MX34 oferuje lepszą przyczepność i trwałość w porównaniu do poprzedniego modelu. Ponadto większe odstępy między klockami pozwalają lepiej odprowadzać błoto.
W tylnej oponie środkowe klocki są o 11% wyższe i 44% szersze, co przekłada się na lepszą trakcję. Zwiększona przyczepność tylnej opony zapewnia motocyklistom znacznie lepsze przyspieszenie, wyczucie jazdy i sprzężenie zwrotne.
Geomax MX34 oferuje również lepszą przyczepność podczas ruszania, a także ułatwione przyspieszanie na starcie.
Na oponach Geomax MX34 ścigali się już jedni z najlepszych zawodników motocrossowych na świecie, zarówno w Mistrzostwach Świata w Motocrossie (MXGP) FIM, jak i AMA Supercross Championship. Niezależnie od tego, czy chodzi o motocross, czy wyścigowe slicki do superbike'ów, Dunlop współpracuje z zespołami, aby rozwijać kolejne generacje opon na tor, zapewniając wszystkim zawodnikom sprawdzone osiągi.
„Nowa Dunlop Geomax MX34 to jeszcze więcej trakcji i tempa w porównaniu z i tak już wyjątkową poprzedniczką. Współpracując z najlepszymi zespołami w MXGP i Supercrossie, ulepszyliśmy szereg aspektów, aby zapewnić zawodnikom na wszystkich poziomach lepszą trwałość, trakcję i kontrolę poślizgu na szerokim spectrum miękkich i pośrednich nawierzchni. Wraz z Geomax MX14 i MX53, z dumą oferujemy naszą najsilniejszą jak dotąd gamę opon motocrossowych, czerpiących z innowacji wypracowanych w najbardziej wymagających mistrzostwach,” powiedział Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie.
Nowa opona plasuje się pomiędzy zorientowanym na piasek i błoto modelem Geomax MX14, a przygotowaną na średnio twardą nawierzchnię oponą Geomax MX53.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.