Dunlop wprowadza na rynek oponę Geomax MX14
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
• Opracowana przy współpracy z najlepszymi zawodnikami MXGP.
• Wyższe klocki bieżnika i nowa gumowa mieszanka.
• Ulepszenia w zakresie trakcji, hamowania i kontroli poślizgu.
Nowa opona motocrossowa Dunlop Geomax MX14, opracowana we współpracy z najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Świata FIM w motocrossie, jest już dostępna dla wszystkich amatorów tej dyscypliny.
Jako następczyni modelu Geomax MX12, opona jest dostosowana do jazdy po najbardziej miękkich nawierzchniach - piaszczystych i błotnistych - spotykanych w motocrossie, zapewniając zawodnikom optymalną przyczepność, a to dzięki nowemu wzorowi ze zmniejszonymi odstępami między blokami i wyższymi o 18% klockami bieżnika. Ulepszona mieszanka gumy zwiększa wytrzymałość opony i zmniejsza jej elastyczność. Połączenie tych innowacji zapewnia doskonałą trakcję pozwalającą na osiąganie holeshot'ów na prostych i wyjściach z zakrętów.
Opona Geomax MX14 została opracowana z myślą o najlepszych zawodnikach startujących w wyścigach MXGP, a jej skuteczność została potwierdzona ubiegłorocznym zwycięstwem Romaina Febvre, fabrycznego zawodnika Kawasaki, w Lommel. Ponadto opona ta pozwoliła zawodnikom Dunlopa na zdobycie holeshot'u w trzech z pięciu wyścigów na piasku w poprzednim sezonie.
Model ten został opracowany podczas ubiegłorocznych mistrzostw i jest teraz powszechnie dostępny jako produkt, który pasuje do każdego stylu jazdy, dzięki czemu amatorzy motocrossu mogą uzyskać taki sam poziom trakcji, skuteczności hamowania i kontroli poślizgu, jak najlepsi zawodnicy MXGP.
Inżynierowie Dunlopa opracowali bieżnik w kształcie łopatki oraz specjalną mieszankę, aby zoptymalizować usuwanie piasku i brudu oraz zapewnić trakcję. Konstrukcja opony pozwala motocykliście doświadczyć optymalnej przyczepności podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów dzięki zwiększonej penetracji nawierzchni i ilości pokonywanego terenu.
Ponadto w bieżniku zastosowano technologię elastycznych lameli, która dostosowując się do obciążenia maksymalizuje powierzchnię styku opony z podłożem, zapewniając kierowcy większą kontrolę i przewidywalność.
Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie, wyjaśnił: „Chcieliśmy zaprojektować oponę, która będzie krokiem naprzód w każdym aspekcie, nie tylko w porównaniu z poprzednią wersją, ale także z konkurencją, co zostało udowodnione w MXGP. Dzięki oponie Geomax MX14, zawodnicy o różnych umiejętnościach i stylach jazdy odczują poprawę na torach piaszczystych i błotnistych. Ulepszyliśmy trakcję podczas przyspieszania i hamowania, a także poziom precyzji, jaki opona oferuje podczas poślizgu. Wszystkie te zmiany razem rewolucjonizują możliwości opony. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować każdemu motocykliście produkt dostępny od ręki, który jest stosowany w najlepszych sportach motorowych.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.