Dunlop wprowadza na rynek oponę Geomax MX14
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
• Opracowana przy współpracy z najlepszymi zawodnikami MXGP.
• Wyższe klocki bieżnika i nowa gumowa mieszanka.
• Ulepszenia w zakresie trakcji, hamowania i kontroli poślizgu.
Nowa opona motocrossowa Dunlop Geomax MX14, opracowana we współpracy z najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Świata FIM w motocrossie, jest już dostępna dla wszystkich amatorów tej dyscypliny.
Jako następczyni modelu Geomax MX12, opona jest dostosowana do jazdy po najbardziej miękkich nawierzchniach - piaszczystych i błotnistych - spotykanych w motocrossie, zapewniając zawodnikom optymalną przyczepność, a to dzięki nowemu wzorowi ze zmniejszonymi odstępami między blokami i wyższymi o 18% klockami bieżnika. Ulepszona mieszanka gumy zwiększa wytrzymałość opony i zmniejsza jej elastyczność. Połączenie tych innowacji zapewnia doskonałą trakcję pozwalającą na osiąganie holeshot'ów na prostych i wyjściach z zakrętów.
Opona Geomax MX14 została opracowana z myślą o najlepszych zawodnikach startujących w wyścigach MXGP, a jej skuteczność została potwierdzona ubiegłorocznym zwycięstwem Romaina Febvre, fabrycznego zawodnika Kawasaki, w Lommel. Ponadto opona ta pozwoliła zawodnikom Dunlopa na zdobycie holeshot'u w trzech z pięciu wyścigów na piasku w poprzednim sezonie.
Model ten został opracowany podczas ubiegłorocznych mistrzostw i jest teraz powszechnie dostępny jako produkt, który pasuje do każdego stylu jazdy, dzięki czemu amatorzy motocrossu mogą uzyskać taki sam poziom trakcji, skuteczności hamowania i kontroli poślizgu, jak najlepsi zawodnicy MXGP.
Inżynierowie Dunlopa opracowali bieżnik w kształcie łopatki oraz specjalną mieszankę, aby zoptymalizować usuwanie piasku i brudu oraz zapewnić trakcję. Konstrukcja opony pozwala motocykliście doświadczyć optymalnej przyczepności podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów dzięki zwiększonej penetracji nawierzchni i ilości pokonywanego terenu.
Ponadto w bieżniku zastosowano technologię elastycznych lameli, która dostosowując się do obciążenia maksymalizuje powierzchnię styku opony z podłożem, zapewniając kierowcy większą kontrolę i przewidywalność.
Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie, wyjaśnił: „Chcieliśmy zaprojektować oponę, która będzie krokiem naprzód w każdym aspekcie, nie tylko w porównaniu z poprzednią wersją, ale także z konkurencją, co zostało udowodnione w MXGP. Dzięki oponie Geomax MX14, zawodnicy o różnych umiejętnościach i stylach jazdy odczują poprawę na torach piaszczystych i błotnistych. Ulepszyliśmy trakcję podczas przyspieszania i hamowania, a także poziom precyzji, jaki opona oferuje podczas poślizgu. Wszystkie te zmiany razem rewolucjonizują możliwości opony. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować każdemu motocykliście produkt dostępny od ręki, który jest stosowany w najlepszych sportach motorowych.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.