Komunikaty PR

Elektryczne eSprintery dołączają do floty PGF

2023-10-26  |  13:30
Biuro prasowe

Szybciej, nowocześniej, efektywniej! Polska Grupa Farmaceutyczna dzięki współpracy z Mercedes-Benz Vans poszerza swoją flotę o elektryczne eSprintery, które będą dostarczać leki w całym kraju.

25 października br. nastąpiło uroczyste przekazanie Polskiej Grupie Farmaceutycznej kolejnej partii samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter. Było to możliwe dzięki współpracy z dealerem Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive oraz realizującą wynajem długoterminowy firmą Carefleet S.A. To krok przybliżający PGF do modernizacji swojej floty, w której docelowo znajdzie się 36 e-pojazdów ze stajni Mercedes-Benz. Jest to doskonały przykład, jak elektromobilność wspomaga zrównoważony transport i dostarczanie leków w odpowiednich warunkach.

Dla PGF, lidera branży farmaceutycznej w Polsce, współpraca z Mercedes-Benz Polska to dowód zobowiązania do zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Elektryczne pojazdy nie tylko pozwalają na lokalnie bezemisyjne dostawy leków, ale także zapewniają komfort kierowcom i są gotowe do pracy nawet w trudnych warunkach.

Elektryczne pojazdy eSprintery, które zostały dostarczone przez dealera Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive, wyposażone są w zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, spełniające rygorystyczne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie. Nie pominięto też montażu dodatkowych, ale niezwykle istotnych w codziennym użytkowaniu elementów, takich jak np. programator, czyli urządzenia umożliwiającego programowanie czasu startu i pracy agregatu. Dzięki temu rozwiązaniu można wcześniej rozpocząć chłodzenie lub grzanie ładowni tak, aby pojazd był gotowy do dystrybucji na zaplanowaną godzinę. Co ważne, urządzenie jest pod zasilaniem 230V i nie zużywa prądu z akumulatora.

- eSprinter z zabudową izotermiczną firmy Annmon posiada system klimatyzacji i wentylacji, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz pojazdu. Jest także wyposażony w niezawodne systemy bezpieczeństwa, co zapewnia niezbędne bezpieczeństwo kierowcy i transportowanego towaru. Dzięki tym atutom, auto odpowiada wszelkim potrzebom branży farmaceutycznej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej współpracy – wyjaśnia Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive.

Współpracę, na warunkach wynajmu długoterminowego, realizuje firma Carefleet S.A. - Jesteśmy przekonani, że podpisana umowa flotowa przyniesie wymierne korzyści zarówno dla Klienta, ale także przyczyni się całemu społeczeństwu. Dziękujemy za zaufanie, a w odpowiedzi obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by nasze działania zawsze charakteryzowały się innowacyjnością, jakością, elastycznością i kompleksowością. Wierzymy, że dzięki temu wspólnie i na najwyższym poziomie będziemy pomagali realizować dostawy leków ratujących życie na terenie całej Polski – mówi Daniel Trzaskowski, Prezes Zarządu Carefleet S.A.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych Biuro prasowe
2024-07-16 | 12:00

VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych

Udział w rynku leasingu i CFM na poziomie 18,7 proc., ponad 215 tys. finansowanych samochodów oraz 83 proc. zadowolonych klientów. Volkswagen Financial Services to nr
Motoryzacja Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
2024-07-15 | 14:48

Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO

Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy
Motoryzacja Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu
2024-07-09 | 10:00

Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu

1 lipca br. rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” – wiodącego programu CSR-owego dla kierowców flotowych korzystających z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.