Komunikaty PR

Goodyear dostarczy opony do 26 samochodów na otwarcie sezonu ELMS

2021-04-15  |  10:55
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
506 051 987
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Goodyear ( 0.25 MB )

 

  • Sezon European Le Mans Series rozpocznie się już w najbliższy weekend.
  • 26 z 42 samochodów pojedzie na oponach Goodyear.
  • Goodyear ma wyłączność na dostawy opon dla klas LMP2 i LMGTE.

 

Warszawa, 15 kwietnia 2021 r. – Goodyear będzie wyłącznym dostawcą opon dla kategorii LMP2 podczas rundy otwierającej Europejską Serię Le Mans, która rozpocznie się w ten weekend. Dwie z trzech startujących klas skorzysta wyłącznie z opon Goodyear w niezwykle konkurencyjnej stawce.

4-godzinny wyścig w Barcelonie otwiera tegoroczny sezon Europejskiej Serii Le Mans, a kolejne zmagania odbędą się na torach Red Bull Ring (Austria), Le Castellet (Francja), Monza (Włochy), Spa-Francorchamps (Belgia) i Portimao (Portugalia). Na liście startowej znajdują się światowej klasy zespoły i kierowcy, co niewątpliwie zapewni ekscytujące widowisko na ekranach telewizorów w całej Europie i na świecie.

W ubiegłym roku Goodyear dostarczał opony do każdego samochodu w klasie LMGTE i dla kilku zespołów w LMP2. W tym roku amerykański producent jest wyłącznym dostawcą opon dla obu kategorii, a także dla klasy LMP2 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC) i 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W ELMS LMP2 to najwyższa klasa walcząca o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a biorąc pod uwagę 16 samochodów reprezentujących 13 zespołów w ten weekend, walka na pewno będzie zacięta.

W Barcelonie zespoły LMP2 będą miały do dyspozycji opony Goodyear z mieszanką A (miękka) i C (medium-plus) typu slick, a także ogumienie pośrednie oraz na mokrą nawierzchnię na wypadek opadów deszczu. Począwszy od drugiej rundy, opony klasy C będą używane w celu zapewnienia równości między ELMS i WEC, co jest kluczowe dla kilku zespołów ELMS, które wezmą udział również w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Mike McGregor, menedżer programu Endurance w Goodyear, wyjaśnił: „Możemy spodziewać się, że w Barcelonie zobaczymy jedne z najszybszych wyścigów LMP2 w tym sezonie, ponieważ zespoły mogą tu korzystać z ustawień zapewniających dużą siłę docisku oraz z opon klasy A. Począwszy od drugiej rundy i w każdym wyścigu WEC, zespoły będą jeździć z zestawem aerodynamicznym w stylu Le Mans, który zmniejsza prędkość na zakrętach, ale pomaga w jeździe po prostej. Wyścigi na Le Castellet i Monza będą więc bardzo interesujące ze względu na szybkie zakręty i długie proste. W ten weekend w Barcelonie dodatkowa siła docisku zwiększy prędkość na zakrętach, dlatego     bardziej miękkie opony klasy A będą popularnym wyborem.”

Całkowicie nowe opony w LMGTE

W niezwykle konkurencyjnej klasie LMGTE startują przygotowane do wyścigów supersamochody prestiżowych marek, takich jak Porsche, Ferrari i Aston Martin, a lista zgłoszeń jest bardzo długa. Wszystkie dziewięć samochodów skorzysta z zupełnie nowej gamy opon Goodyear, w tym dwóch opon typu slick, pośredniej i na mokrą nawierzchnię.

McGregor dodał: „Poziom klasy LMGTE z roku na rok jest coraz lepszy. Na sezon 2021 wprowadziliśmy zupełnie nową gamę, dając każdemu zespołowi opony typu slick A (miękkie) i B (średnie). Bardziej miękka mieszanka A została zaprojektowana tak, aby nadawała się na każdy tor w chłodniejszych warunkach. Opony pośrednie i na mokrą nawierzchnię są również zupełnie nowe, z nowymi wzorami, konstrukcją i mieszankami.”

Mając dziewięć samochodów w klasie LMGTE, 16 w LMP2 i specjalnie przystosowany pojazd LMP2 dla zespołu niepełnosprawnych kierowców Stowarzyszenia SRT41, Goodyear ma w tym roku wiele różnych zespołów partnerskich. Operacja na taką skalę wymaga większej obecności na torze, jak wyjaśnił McGregor:

„Do Barcelony przywieźliśmy o wiele więcej ciężarówek, pracowników i oczywiście o wiele więcej opon niż miało to miejsce w zeszłorocznych wyścigach ELMS. W boksach pracuje 14 inżynierów, czyli jeden na każde dwa samochody. Ogólny poziom wsparcia wzrósł więc wraz z rozmiarem operacji. Poziom rywalizacji w ELMS stale rośnie, co widać po składach kierowców w LMP2 i LMGTE. Jesteśmy podekscytowani nadchodzącym sezonem i możliwością współpracy z jednymi z najlepszych europejskich zespołów wyścigów wytrzymałościowych.”

Na liście zgłoszeń znajdują się czołowe zespoły prototypowe, takie jak Panis Racing, IDEC Sport, G-Drive Racing, DragonSpeed i aktualni mistrzowie United Autosports, a lista ta jest oczywiście dłuższa. Wśród gwiazd jest były kierowca Formuły 1 Robert Kubica, który będzie ścigał się w barwach zespołu WRT. W LMGTE do rywalizacji przystąpią takie zespoły jak AF Corse, TF Sport, JMW Motorsport i Proton Competition, a na liście startowej znajdą się gwiazdy wyścigów GT: Gianmaria Bruni, Miguel Molina i Richard Lietz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja BRAK ZDJĘCIA
2021-05-03 | 14:15

„Tanie parkowanie na parkingu przy Narodowym Forum Muzyki”

Już od 1 maja kierowcy będą mogli skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnej oferty parkowania w centrum Wrocławia. Nowy dzierżawca parkingu przy Narodowym Forum Muzyki, wyłoniona w miejskim przetargu spółka Interparking Polska,
Motoryzacja Kierowcy o systemach bezpieczeństwa
2021-04-29 | 01:00

Kierowcy o systemach bezpieczeństwa

"Polscy Kierowcy 2020" raport zrealizowany przez firme badawczą Mobile Institute na zlecenie Starter24/a company of ARC Europe Group
Motoryzacja Samochody Suzuki w abonamentowej ofercie Masterlease
2021-04-28 | 14:00

Samochody Suzuki w abonamentowej ofercie Masterlease

 W ramach programu Suzuki Rent klienci zyskują dostęp w abonamencie do pięciu modeli Suzuki: Ignis, Swift, Vitara, SX4 S-Cross oraz Swace. Usługa abonamentu polega na wynajmie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.