Goodyear dostarczy opony do autobusów miejskich w Krakowie i Olsztynie

Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Goodyear dostarczy opony do autobusów miejskich w Krakowie i Olsztynie. Producent został wybrany w drodze przetargów ogłoszonych przez Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacyjne w tych miastach i dostarczy im opony dedykowane do wymagających warunków ruchu miejskiego, zdolne obsługiwać pojazdy o napędzie konwencjonalnym, a także – jak w przypadku Krakowa - cięższe pojazdy elektryczne i hybrydowe.
„Autobusy są ważnym elementem dekarbonizacji miast, a opony Goodyear dzięki najnowszym rozwiązaniom konstrukcyjnym i technologicznym są ważnym elementem transportu niskoemisyjnego. Cieszę się, że zakłady transportu miejskiego w Olsztynie i Krakowie obdarzyły nasze produkty zaufaniem,” powiedział Waldemar Jarosz, dyrektor zarządzający dywizją opon ciężarowych w Goodyear Europe East North.
Na potrzeby MPK Kraków, w ciągu najbliższych 12 miesięcy Goodyear dostarczy dla dwóch zajezdni 1000 opon autobusowych Urbanmax MCA HL+ w rozmiarze 275/70R22,5. Technologie zastosowane w mieszance bieżnika, projekcie i konstrukcji opony Urbanmax MCA HL+ odpowiadają na potrzeby operatorów jeśli chodzi o redukcję emisji CO2 i hałasu, co jest istotne szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach. Opona Goodyear charakteryzuje się też wysoką nośnością wymaganą w nowoczesnych autobusach elektrycznych lub hybrydowych, w związku z dodatkową masą baterii.
W przypadku Olsztyna, Goodyear dostarczy do 2025 roku 330 opon autobusowych Urbanmax MCA w rozmiarze 275/70R22,5, które charakteryzują się dużymi przebiegami i solidnością w zastosowaniach miejskich, głównie dlatego, że są wyposażone we wzmocnione ścianki boczne chroniące przed sporadycznymi uderzeniami o krawężniki. Mogą być stosowane na każdej osi i zapewniają dobrą przyczepność w deszczu i śniegu.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zarządza flotą ponad 630 autobusów zarówno z napędem tradycyjnym, jak i alternatywnym (elektrycznym, hybrydowym i wodorowym), wożąc pasażerów po ulicach aglomeracji krakowskiej i trasach podmiejskich.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie, które zarządza taborem 148 autobusów, poza obsługą tras w mieście, operuje też na terenie sąsiadujących gmin: Olsztynek, Dywity, Barczewo, Stawiguda i Purda.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.