Goodyear gotowy na start kolejnego sezonu wyścigów European Le Mans Series
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya w najbliższy weekend rozpocznie sześciorundowy kalendarz zmagań w ramach European Le Mans Series (ELMS). Goodyear jest wyłącznym dostawcą opon dla dwóch z trzech kategorii ELMS - LMP2 i LMGTE – co oznacza, że aż 30 z 42 uczestników całego sezonu pojedzie na oponach amerykańskiego producenta.
Mistrzostwa ELMS odbędą się na najbardziej znanych torach w Europie, z których każdy będzie gospodarzem czterogodzinnego wyścigu. Pierwsza runda w Barcelonie, która odbędzie się 23 kwietnia, wykorzysta klasyczny układ toru, z usuniętą ostatnią szykaną, aby zapewnić ekscytującą, szybką końcówkę okrążenia.
Po przerwie na 24-godzinny wyścig Le Mans, w którym wystartuje wielu zawodników klasy LMP2 ELMS, mistrzostwa przeniosą się do Le Castellet we Francji, a następnie do Aragonii w Hiszpanii, gdzie na wymagającym, bardzo technicznym torze odbędzie się wyścig o zmierzchu. Później karawana wyścigowa przeniesie do Spa Francorchamps w Belgii. Sezon ELMS zakończy zaplanowany na 22 października wyścig w Portimao w Portugalii.
„Te mistrzostwa są wyjątkowe między innymi ze względu na różnorodność torów, od wysokich prędkości w Le Castellet po powrót klasycznego układu Barcelony, co zwiększy średnie prędkości i przyspieszy wyścigi,” wyjaśnił Mike McGregor, menedżer Goodyear Racing ds. programu wyścigów długodystansowych.
Goodyear jest wyłącznym dostawcą do klasy LMGTE od 2020 roku, a do LMP2 od roku 2021. Od przyszłego sezonu kategoria LMGTE zostanie zastąpiona przez bardzo oczekiwaną nową klasę LMGT3, która pojawi się zarówno w mistrzostwach FIA WEC, jak i ELMS. W obu przypadkach Goodyear również będzie wyłącznym dostawcą opon – przez 3 lata począwszy od roku 2024.
Od 2023 roku bez podgrzewaczy opon
Wzorem Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA, również w European Le Mans Series od nowego sezonu zrezygnowano ze stosowania podgrzewaczy opon. Otwiera to drogę do nowych możliwości strategicznych, ale także pomoże organizatorom mistrzostw realizować cele zrównoważonego rozwoju.
„Nowe zasady dotyczące opon wniosą do rywalizacji kolejną warstwę strategicznej złożoności i mogą stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców, ale dzięki temu wyścigi będą bardziej urozmaicone. Zarządzanie oponami będzie ważniejsze podczas początkowych okrążeń, kiedy opony rozgrzewają się – ten proces ma ogromny wpływ na ciśnienie w oponie i ostatecznie na to, jaką przyczepność będzie miał do dyspozycji kierowca. Duże znaczenie będzie odgrywała również trwałość opon, ponieważ będziemy wydłużać biegi, aby zmniejszyć liczbę potrzebnych zjazdów do boksów,” dodał McGregor.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.