Goodyear i Dunlop prowadzą w testach opon zimowych ADAC
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
• Goodyear UltraGrip 9+ i Dunlop Winter Response 2 wspólnie wygrywają test opon 15-calowych.
• Najwyższa pozycja w teście 17-calowych opon o wysokich osiągach.
• Marki Goodyeara zajmują cztery z siedmiu czołowych miejsc w testach.
ADAC, TCS i ÖAMTC opublikowały coroczne testy opon zimowych, odpowiednio na rynkach niemieckim, szwajcarskim i austriackim, przyznając produktom Goodyear i Dunlop wspólne pierwsze miejsce w teście obejmującym 16 marek.
Opony oceniano pod względem siedemnastu kryteriów. W tym roku skupiono się na popularnym rozmiarze 195/65 R15, który jest montowany w wielu najlepiej sprzedających się samochodach rodzinnych, takich jak na przykład Volkswagen Golf.
Testerzy chwalili oponę Goodyear UltraGrip 9+ jako bardzo zrównoważoną, dobrze zachowującą się na suchych i mokrych nawierzchniach, a także na śniegu. Uzyskała także imponujące wyniki w zakresie efektywności paliwowej oraz zajęła pierwsze miejsce w teście jazdy po lodzie. W oponie UltraGrip 9+ zastosowano dwie innowacje Goodyeara, które przyczyniły się do tego wyniku. Technologia Mileage Plus chroni oponę na nierównych drogach, umożliwiając dłuższy przebieg, a Winter Grip daje znakomitą przyczepność na śniegu i lodzie.
Grupa Goodyear ma jeszcze jeden powód do świętowania, bowiem najwyższą ocenę uzyskała również opona Dunlop Winter Response 2, tym samym powtarzając sukces z 2018 roku. Testerzy ponownie zwrócili uwagę na jej bardzo dobre zachowanie na suchej, mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. W osiągnięciu tego wyniku pomogło charakterystyczne, kątowe ułożenie lameli na barku opony. Dzięki temu Dunlop Winter Response 2 przeciwdziała siłom odśrodkowym, zapewniając lepszą przyczepność na śniegu i lodzie podczas pokonywania zakrętów.
Najwyższe wyniki w teście opon zimowych o wysokich osiągach
Podczas tego samego badania sprawdzono również opony w rozmiarze 225/50R17, montowane w większych samochodach, takich jak Volvo V60, Skoda Octavia, BMW serii 3 i Mercedes klasy C. W tym rozmiarze opony Dunlop Winter Sport 5 zdobyły łącznie najwyższy wynik. Natomiast Goodyear UltraGrip Performance+ była jedną z zaledwie trzech opon, które uzyskały u testerów najwyższą ocenę "dobrą".
Dunlop WinterSport 5 była najlepiej zachowującą się oponą na śniegu, a Goodyear UltraGrip Performance+ została oceniona jako bardzo zrównoważona we wszystkich warunkach.
„Zajęcie czterech z siedmiu czołowych miejsc w jednej z najbardziej cenionych branżowych publikacji testowych, jest świadectwem skuteczności technologii zastosowanych w najnowszych oponach z oferty Goodyear" - mówi Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA. „Innowacje takie jak Winter Grip Technology sprawiają, że opony Goodyear UltraGrip 9+ i Performance+ utrzymują się w czołówce sektora, w którym rodzina opon UltraGrip wygrywa od dziesięcioleci. Z kolei Dunlop Winter Response 2 i Winter Sport 5 zajęły najwyższe miejsca w swoich sektorach, jesteśmy dumni z szerokości i możliwości naszej oferty opon zimowych."
Szczegóły testu:
[1] Test opublikowany 21/9/21: test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 195/65R15.
[2] Test opublikowany 21/9/21: test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 225/50R17.
[3] Test opublikowany 25.09.18: Test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 175/65R14.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.