Goodyear opracował nowy wzór opony dla koncepcyjnego Opla Experimental
Dagmara Gac
Alert Media Communications
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
dagmara.gac|alertmedia.pl| |dagmara.gac|alertmedia.pl
609 329 385
https://alertmedia.pl/
Goodyear połączył siły z Oplem i stworzył innowacyjną oponę dla koncepcyjnego pojazdu Experimental. Wyróżnia się ona m.in. niestandardową ścianą boczną, nowym wzorem bieżnika i nowatorską mieszanką, uzupełniając futurystyczną estetykę nowego modelu niemieckiej marki. Opel Experimental wyposażony w opony Goodyear zostanie zaprezentowany międzynarodowej publiczności na targach IAA Mobility w Monachium, które odbędą się w dniach 5-10 września br.
Goodyear zintegrował ścianę boczną opony z felgami Ronal montowanymi w Oplu Experimental, korzystając ze swego 125-letniego doświadczenia opartego na pionierskim podejściu do projektowania. Dzięki precyzyjnej inżynierii Goodyear dostosował właściwości opony, aby wzmocnić aerodynamikę pojazdu, co poskutkowało zwiększoną efektywnością energetyczną.
Opony Goodyeara wyróżniają się również w aspekcie estetycznym. W mieszance gumowej zastosowano kolorowe płatki, co pozwoliło połączyć wyjątkowe wzornictwo z najnowocześniejszą inżynierią motoryzacyjną.
„Koncepcja Opla Experimental stanowi doskonałe tło do zaprezentowania możliwości projektowych Goodyeara. Ten wizjonerski samochód ucieleśnia zaangażowanie Opla w ekstremalną precyzję i wysoką dbałość o szczegóły, które mocno współgrają z naszymi wartościami. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy zaproszeni do tak ekscytującego przedsięwzięcia i mamy możliwość stworzenia opony, która doskonale uzupełnia charakter tego niezwykłego samochodu koncepcyjnego,” powiedział Laurent Colantonio, Senior Director Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.
Goodyear świętuje w tym roku 125-lecie swojego istnienia – rocznica założenia firmy przypada 29 sierpnia.
Goodyear
Goodyear jest jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Zatrudnia około 74 000 osób i wytwarza swoje produkty w 57 zakładach w 23 krajach świata. Jej dwa ośrodki innowacyjności w Akron w stanie Ohio i w Colmar-Berg w Luksemburgu dążą do opracowywania najnowocześniejszych produktów i usług, które wyznaczają standardy technologiczne i eksploatacyjne dla całej branży. Więcej informacji o firmie Goodyear i jej produktach można znaleźć na https://news.goodyear.eu/pl-pl
VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online
Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.