Goodyear stworzył wyjątkową oponę koncepcyjną dla nowego modelu Lancia Pu+Ra HPE
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Goodyear został wybrany na dostawcę opon do nowego samochodu koncepcyjnego Lancia Pu+Ra HPE. Producent opracował dla tego pojazdu wyjątkową oponę koncepcyjną, która charakteryzuje się niestandardowym wzorem ściany bocznej, zapewniającym bezproblemową integrację obręczy z oponą, co jeszcze bardziej podkreśla luksusowy i ekskluzywny wygląd tego modelu auta.
Ściana boczna opony zapewnia bardzo wysoki poziom aerodynamiki, co zwiększa efektywność energetyczną. Ma również specyficzną konstrukcję pozwalającą błyskawicznie przenosić moment obrotowy samochodu elektrycznego.
Nowa opona to wyraz nieszablonowego myślenie inżynierów Goodyeara o aerodynamice i takim projektowaniu, by opona była spójna z filozofią marki Lancia i jej nowego rynkowego otwarcia. Pierwszy w 100% elektryczny, koncepcyjny model Lancii, zaprezentowany przez markę w miniony weekend, rozpoczyna nowy rozdział w historii tej firmy, prezentując jej wizję futurystycznego wzornictwa, zrównoważonego rozwoju, elektryfikacji i technologii.
„Goodyear obchodzi w tym roku 125. rocznicę powstania, jest to więc doskonały moment na współpracę z Lancią przy odrodzeniu ich kultowej marki. Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy pracować nad oponą koncepcyjną, która zmotywowała nas do nieszablonowego myślenia o adaptacji, aerodynamice i projektowaniu. W tym projekcie istotne było połączenie naszej wiedzy technicznej z wiedzą Lancii, aby stworzyć spójną kombinację opony i felgi, która zwiększa wydajność energetyczną, a jednocześnie wnosi walory estetyczne,” wyjaśnił Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w oponach osobowych w regionie EMEA.
VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online
Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.