Goodyear wprowadza na rynek oponę POWERLOAD®
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Większa trwałość i przyczepność dla kompaktowych ładowarek kołowych i równiarek.
- Opracowana z myślą o wyjątkowych potrzebach kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek.
- Nowy produkt wykorzystuje opatentowaną technologię SMOOTH GUARD TECHNOLOGY™.
Goodyear wprowadza nową linię POWERLOAD®, aby wspierać wydajność, trwałość i ekonomiczność kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek, na które rośnie popyt w związku z rozwojem projektów budowlanych i inwestycyjnych na całym świecie.
Jest to konkurencyjny segment, na którym producenci OEM wprowadzają nowe technologie, kierując się zapotrzebowaniem rynku na bardziej wydajne operacje oraz względami ochrony środowiska. Wprowadzając oponę POWERLOAD, Goodyear oferuje gamę opon z ważnymi zaawansowanymi technologiami, zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek.
Te kompaktowe maszyny są zazwyczaj używane w budownictwie, przy załadunku materiałów, obsłudze logistycznej, w rolnictwie i kształtowaniu krajobrazu. Dlatego uniwersalność jest kluczową cechą opon. Komfort kierowcy jest równie ważnym czynnikiem ze względu na długi czas pracy, podobnie jak i trakcja oraz trwałość.
Technologia Smooth Guard Technology™ na czele innowacji
W oponie Goodyear POWERLOAD wykorzystano nową technologię Smooth Guard, obejmującą wyjątkowo grubą i gładką gumową warstwę ochronną w obszarze barku i ściany bocznej. To zaawansowane rozwiązanie zapewnia tej gamie opon większą wytrzymałość, zwiększając ich odporność na przecięcia i wzmacniając ochronę karkasu. Ponadto w nowej linii produktów zastosowano wzmocnioną konstrukcję ścian bocznych, która zapewnia większą stabilność i łatwiejsze manewrowanie. Montaż tego produktu w maszynie pozwala ograniczyć kołysanie łyżki podczas załadunku, a także zapewnia operatorom precyzję, pewność, komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.
Nacisk na wzmocnienie i ochronę jest widoczny także w obszarze osłony kołnierza. Jest to szczególnie ważne na placach budowy, gdzie ziemia, skały, kamienie i inne odłamki mogą uszkodzić tradycyjne opony. Nowa konstrukcja wycięcia na łopatki pomaga przyspieszyć montaż i demontaż opon, minimalizując czas przestojów maszyn.
Niekierunkowy wzór bieżnika jest kolejnym dowodem na to, że Goodyear koncentruje się na efektywności. Ułatwia on logistykę opon, pozwalając na rotację pozycji i upraszczając magazynowanie. Opona Goodyear POWERLOAD zapewnia lepszą trakcję w przód i w bok, która jest niezbędna na placach budowy. Właściwości samooczyszczające pomagają zminimalizować czas przestojów i zwiększyć wydajność. Wzór bieżnika jest inspirowany sprawdzoną oponą Goodyear TL-3A+ przeznaczoną do większych pojazdów (od obręczy 25 cali) i zoptymalizowany pod kątem opon w rozmiarach 18" i 20" z gamy POWERLOAD.
W oponie POWERLOAD Goodyear zwiększono też głębokość bieżnika na barku opony w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami. Taki zabieg zwiększa trwałość opony, wydłużenia jej przebieg, a także pomaga obniżyć koszty eksploatacji w przeliczeniu na godzinę pracy.
W myśli filozofii Goodyear ELECTRIC DRIVE READY, najnowsze opony mogą być używane w pojazdach elektrycznych, hybrydowych, ale też z tradycyjnymi silnikami Diesla. To przyszłościowe podejście zmniejsza złożoność procesów dla operatorów, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się tylko w jeden rodzaj opon, który pasuje do różnych układów napędowych.
„POWERLOAD koncentruje się na minimalizacji przestojów, optymalizacji kosztów w przeliczeniu na godzinę pracy, trwałości i wszechstronności w rozwijającym się sektorze rynku off-the-road. W Goodyearze pomyśleliśmy o przyszłych wymaganiach operatorów kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek, aby zaoferować im technologie, które pomogą poruszać się w trudnym terenie, wykonać pracę i utrzymać wzrost produktywności” - powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający Goodyear w pionie OTR i Aviation w regionie EMEA.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.