Goodyear współpracuje z Monolith nad wykorzystaniem sadzy produkowanej z metanu
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Firma Goodyear Tire & Rubber Company podpisała umowę o współpracy i list intencyjny z przedsiębiorstwem Monolith w sprawie rozwoju i potencjalnego zastosowania w oponach sadzy produkowanej z metanu oraz biometanu. Goodyear jest liderem w branży, jeśli chodzi o wykorzystanie tej formy sadzy produkowanej w procesie pirolizy metanu z wykorzystaniem plazmy. Zawarte porozumienie pomoże przyspieszyć prace Goodyear nad identyfikacją i wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów.
„W Goodyear przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju i wywierania pozytywnego wpływu na środowisko poprzez wybór materiałów, z których korzystamy” - mówi Chris Helsel, wiceprezes ds. operacji globalnych i dyrektor ds. technologii. „Nasza współpraca z firmą Monolith jest jednym z przykładów wykorzystania ekologicznych materiałów w produktach wysokiej jakości, które zapewniają lepszą przyszłość.”
Sadza jest kluczowym składnikiem opon, który zapewnia mieszance wytrzymałość, zwiększoną odporność na rozerwanie i ścieranie. Udział sadzy w budowie typowej opony osobowej wynosi 15-20% w stosunku wagowym. Tradycyjnie używana sadza pochodzi ze spalania resztek oleju lub oleju ze smoły węglowej.
W ramach współpracy z firmą Monolith, światowym liderem w dziedzinie czystego wodoru i produkcji materiałów, Goodyear bada sadzę produkowaną z metanu oraz biometanu. Do procesu plazmowego i zakończenia pirolizy metanu firma Monolith wykorzystuje odnawialną energię elektryczną, w wyniku czego otrzymuje się tylko węgiel i wodór.
„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Goodyearem, wytwarzając dla tego producenta wysokiej jakości czystą sadzę i wspierając jego nieustanną misję tworzenia bardziej ekologicznych opon” - komentuje Rob Hanson, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Monolith. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z takimi firmami jak Goodyear, które podzielają naszą pasję do wysokiej jakości produktów wytwarzanych w sposób odpowiedzialny i z niecierpliwością czekamy na postępy, jakie ta współpraca przyniesie branży oponiarskiej.”
Ocena cyklu życia wykonana dla Monolith przez strony trzecie pokazuje, że proces oparty na plazmie przynosi korzyści dla środowiska w całym cyklu życia, w tym wpływa na redukcję emisji dwutlenku węgla, w porównaniu do tradycyjnie produkowanej sadzy.
Ponadto ocena cyklu życia wykazała, że technologia ta może mieć neutralny wpływ pod względem emisji dwutlenku węgla, przy założeniu zwiększonego wykorzystania w przyszłości biometanu w porównaniu z gazem ziemnym.
Ocena cyklu życia Monolith obecnie ma zostać poddana przeglądowi zewnętrznemu, a więcej szczegółów dotyczących korzyści dla środowiska będzie można poznać w najbliższej przyszłości.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.