Goodyear z tytułem Najlepszego Producenta Opon Letnich 2023 od Auto Bild
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Eksperci prestiżowego niemieckiego magazynu Auto Bild przyznali marce Goodyear tytuł „Najlepszego Producenta Opon Letnich 2023” [1], co potwierdza, że w bieżącym sezonie testowym opony Goodyear osiągają najlepsze wyniki w klasyfikacji ogólnej. Tytuł trafił do Goodyear drugi rok z rzędu [2].
„Goodyear trzykrotnie trafił na szczyty rankingów z wzorowymi wynikami. Opony Eagle F1 Asymmetric 6 i EfficientGrip 2 SUV przekonują dynamicznymi osiągami i dbałością o zrównoważony rozwój [3],” uznali testerzy magazynu Auto Bild.
„Bardzo się cieszymy, że drugi rok z rzędu zostaliśmy nagrodzeni przez Auto Bild tytułem ‘najlepszego producenta opon letnich’. Nagroda jest wyrazem uznania dla naszego ciągłego dążenia do poprawy osiągów, które wpisujemy w każdy projekt Goodyeara. Metodologia testów stosowana przez Auto Bild należy do najbardziej szczegółowych w branży, zarówno pod względem kryteriów oceny, jak i liczby porównywanych opon,” powiedział Laurent Colantonio, Regional Technology Director EMEA w Goodyear.
Cała gama opon letnich Goodyeara z sukcesami w testach
Eagle F1 Asymmetric 6, najnowsza opona letnia w portfolio Goodyeara, zajęła pierwsze miejsce w ostatnim teście ogumienia w rozmiarze 225/45R18, wyprzedzając 49 innych produktów letnich, oraz otrzymała tytuł „Eco-Master” przyznawany oponie najbardziej ekonomicznej w użytkowaniu. Jednocześnie był to jedyny model w teście, który otrzymał wyłącznie pozytywne opinie. Eksperci Auto Bild opisali tą oponę jako „wzorowo zachowującą się na mokrych i suchych nawierzchniach przy znakomitym przebiegu [4].”
Równie dobry rezultat model ten osiągnął w innym teście Auto Bild, w którym sprawdzano opony do samochodów sportowych [5]. Tutaj Eagle F1 Asymmetric 6 zaimponowała ekspertom sportowym i bezpośrednim prowadzeniem. „Dobre sprzężenie zwrotne i wyważenie, duże rezerwy bezpieczeństwa w zakresie aquaplaningu, krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niski poziom hałasu podczas jazdy oraz oszczędne opory toczenia”, tak oceniono produkt Goodyeara.
Z kolei opona EfficientGrip 2 SUV uzyskała notę „wzorową” w teście Auto Bild allrad (225/65R17) [6]. Testerzy stwierdzili, że opona ta charakteryzuje się „dobrze wyważonymi, bezpiecznymi właściwościami jezdnymi, ma dobre rezerwy w zakresie aquaplaningu, uzyskuje krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a także zapewnia dobre właściwości terenowe oraz komfort jazdy”.
[1] Auto Bild wydanie 14/23.
[2] Auto Bild wydanie 15/22.
[3] Wszystkie cytaty z magazynu przetłumaczone z oryginalnego języka niemieckiego.
[4] Auto Bild: 50 testowanych opon letnich, wymiar 225/45R18. Samochód testowy: BMW serii 3. Wydanie 10/2023.
[5] Auto Bild wydanie 10/23.
[6] Auto Bild: Sommerreifen-Test 2023: 225/65 R17.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.